Wielkanoc 2024. Jak wypada? W przyszłym roku termin wyjątkowo wczesny. Bardzo blisko ferii zimowych

Kiedy wypada Wielkanoc w 2024 roku i ile będzie wolnego od szkoły? Wbrew pozorom uczniowie będą bardzo zadowoleni, bo wiosenne święta będą naprawdę wcześnie - dla wielu z nich ledwo się skończą ferie zimowe. A kiedy konkretnie będzie i ile potrwa przerwa wielkanocna 2024? Koniecznie sprawdźcie nasz harmonogram.

Rok 2023 powoli dobiega końca i uczniowie już zaczynają sprawdzać, kiedy będą kolejne okazje na dłuższy odpoczynek od nauki. Jedną z bardziej wyczekanych przerw od szkoły jest przerwa na Wielkanoc, zwana też feriami wiosennymi. A kiedy wypada i ile będzie trwała? Tym razem dzieci i młodzież będą zadowoleni, bo od ferii zimowych do świąt nie będzie wcale tak daleko. 

Zobacz wideo Wielkanocne ozdoby, które możesz zrobić w domu

Kiedy wypada Wielkanoc w 2024 roku? Uczniowie będą bardzo zadowoleni z terminu świąt

W tym rok kalendarzowym z dłuższych przerw od nauki uczniom została jedynie przerwa bożonarodzeniowa, która zacznie się w piątek, 23 grudnia i potrwa do poniedziałku, 1 stycznia 2024 roku. Z kolei w nowym roku przerw od nauki będzie znacznie więcej - ferie zimowe, przerwa wielkanocna, a także majówka czy Boże Ciało. A kiedy wypada Wielkanoc 2024? Wbrew pozorom całkiem wcześnie, bo 31 marca, a uczniowie będą mieli wolne już od czwartku, 28 marca do wtorku, 2 kwietnia, czyli w sumie sześć dni. To niewiele ponad miesiąc od zakończenia ferii zimowych dla dzieci i młodzieży z województw kujawsko - pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego, którzy przerwę zimową będą mieli w terminie 12 - 25 lutego 2024 roku. Pozostali uczniowie będą musieli poczekać nieco dłużej na wiosenne święta, ponieważ ferie zimowe odbędą się u nich w następujących terminach:

  • 15 - 28 stycznia 2024 - dolnośląskie, mazowieckie, opolskie i zachodniopomorskie,
  • 22 stycznia - 4 lutego 2024 - podlaskie i warmińsko-mazurskie,
  • 29 stycznia - 11 lutego 2024 - lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie i śląskie.

Dni wolne od szkoły w 2024 roku. Kiedy uczniowie będą mieli dłuższe przerwy od nauki?

Poza feriami zimowymi i przerwą wielkanocną na uczniów czekają też inne okazje do odpoczynku. Są to następujące dni wolne od szkoły:

  • majówka 2024 - 1 - 5 maja,
  • matury podstawowe 2024 - 6 - 8 maja - dla uczniów młodszych klas szkół średnich,
  • egzamin ósmoklasisty 2024 - maj 14 - 16 maja - dla uczniów młodszych klas szkół podstawowych,
  • długi weekend (Boże Ciało) - 30 maja - 2 czerwca,
  • zakończenie roku szkolnego - 21 czerwca (piątek),
  • wakacje - 22 czerwca - 31 sierpnia 2024.

Więcej ciekawych artykułów o dzieciach znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: