Lekcje to zwykle długie minuty, które ciągną się w nieskończoność. Żmudna nauka, czytanie książek, słuchanie nauczyciela, przepisywanie z tablicy do zeszytów i wiele nauki. Nauka w klasach 1-3 jest jeszcze całkiem ciekawa i fascynująca. Z biegiem lat jest jej coraz więcej, staje się nudna i mało interesująca. Coraz więcej przedmiotów, coraz więcej prac domowych, klasówek oraz kartkówek. Uczniowie bardzo szybko się zniechęcają i traktują naukę jak jeden z najbardziej przykrych obowiązków, jakie muszą wykonywać każdego dnia.
Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl
Nic nie zapowiadało, że tego dnia studenci będą mieli okazje być świadkami zupełnie innego wykładu niż dotychczas. Wykładowca po przyjściu do sali rozpoczął swoje standardowe zajęcia. Pokazywał coś studentom na ekranie projektora, a po chwili przypadkowo coś na nim napisał. Od tego momentu zaczął się prawdziwy pokaz kreatywności i umiejętności wykorzystywania najnowszych technologii w życiu codziennym. To interaktywne doświadczenie, które było jednocześnie próbą naprawienia ekranu i przywrócenia go do właściwego stanu, zrobiło na studentach wielkie wrażenie, co dało się słyszeć po odgłosach zachwytu i salwach śmiechu na nagraniu.
Internauci są po wrażeniem i przyznają, że sami bardzo by chcieli mieć takich nauczycieli. Niestety nie mieli takiego szczęścia. Przykre jest to, że w większości szkół państwowych niemal żadne dzieci nie mają takiego szczęścia do nauczycieli. Wielu nauczycieli nie ma chęci i pomysłów, na to, by zorganizować dzieciom ciekawe lekcje. Inni przyznają, że są źle traktowani przez rodziców, niedoceniani, a ich pensje pozostawiają wiele do życzenia. Musi się wiele zmienić w polskim systemie nauki i oświaty, by lekcje w szkołach wyglądały zupełnie inaczej, nauczyciele uczyli z pasją, a dzieci rozbudzały swoją ciekawość świata i chęć zgłębiania wiedzy.