Imię to nosi najsławniejszy Polak, jednak nie cieszy wielką popularnością. Jest germańskie. Nazwano tak 311 chłopców

To imię dla chłopca nosi jeden z najsławniejszych i najbardziej rozpoznawalnych Polaków na świecie. Chodzi oczywiście o słynnego piłkarza, który obecnie występuje na pozycji środkowego napastnika w hiszpańskim klubie FC Barcelona oraz w reprezentacji Polski, której jest kapitanem. Jego nazwisko stało się marką osobistą, jednak imię okazuje się, że nie należy do tych popularnych. W ubiegłym roku otrzymało je jedynie 311 chłopców.

Roberta Lewandowskiego nie trzeba nikomu przedstawiać. To Polak, który dzięki swojemu talentowi i ciężkiej pracy, zdobył ogromną sławę. Koszulki z jego nazwiskiem ma praktycznie każdy fan piłki nożnej, jednak jeśli chodzi o jego imię, tu wielu podchodzi z dużą rezerwą. Nie należy ono do grona tych najmodniejszych i często nadawanych. W poprzednim roku otrzymało je nieco ponad 300 chłopców, a jeśli przyjrzeć się statystykom, jego zainteresowanie z roku na rok maleje. Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Lewandowski jest dobrym przywódcą w kadrze? Majdan: To sprzeczne z byciem kapitanem

Robert - imię, które z roku na rok spada w rankingach

Imię Roberta Lewandowskiego nie jest tak popularne, jakbyśmy mogli przypuszczać. Wręcz przeciwnie. Z roku na rok spada w rankingach, chociaż jeszcze nieco ponad dwie dekady temu, w 2000 roku otrzymało tak na imię aż 1110 chłopców. Po 23 latach ten trend znacznie się zmienił i dziś królują Antki i Stasie, a Michały, Pawły oraz Roberty - odchodzą do lamusa.

Jednak samo imię Robert w kontekście wybrania go dla swojego dziecka, jest wartym rozważenia. Ma korzenie germańskie i oznacza "sławny" lub "słynny". Zatem osoba nosząca to imię kojarzona jest jako odważny, silny mężczyzna, który posiada zdolności przywódcze. To współczesny team leader.

"Jest to imię, które wskazuje na osobę o silnym charakterze i wytrwałości w dążeniu do osiągnięcia celu. Robertowie są zazwyczaj uważani za towarzyskich, przyjacielskich i pełnych energii. Są uważani za ludzi, którzy mają dużo do zaoferowania i są gotowi do współpracy" - czytamy na portalu jakiemie.pl, gdzie jednocześnie znajduje się informacja, że obecnie Robertów mamy w Polsce aż 260217.

Co jeszcze warto dodać? Na pewno to, że imię Robert ma urocze zdrobnienia. Robercik, Robertek, Robi, Robcio, Robciu, Robuś, Robulek, Robunio, Robik, Robek. Mężczyźni o tym imieniu obchodzą imieniny kilka razy w roku: 21 lutego, 27 marca, 17 kwietnia, 29 kwietnia, 13 maja, 7 czerwca, 18 lipca, 17 września i 1 listopada, chociaż najpopularniejszą datą jest ta kwietniowa.  

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.