Strój galowy dla przedszkolaka. W co ubrać dziecko na 10 listopada, żeby nie przesadzić?

Strój galowy dla przedszkolaka powinien być elegancki, ale nie może też krępować ruchów dziecka. Zbliża się Święto Niepodległości, które obchodzimy 11 listopada. Oznacza to, że w piątek, w szkołach i przedszkolach będą uroczyste apele, na których mają stawić się uczniowie odświętnie ubrani. Zatem jaki strój będzie tu odpowiedni?

Strój galowy dla przedszkolaka powinien być przede wszystkim wygodny. Sztywne koszule, krawaty, czy eleganckie sukienki mogą zostać w domu. Tu liczy się przede wszystkim komfort dziecka, które biega, skacze, bawi się z innymi maluchami, więc ubranie nie powinno mu tego uniemożliwiać. Warto przygotować na ten dzień odświętne ubranie, ale nie ma co przesadzać. Biała bawełniana koszulka, ciemne spodnie, czy spódniczka powinny wystarczyć. Dodatkowo dziecku można tego dnia przypiąć biało-czerwony kotylion, który przypięty do ubrania niegdyś był symbolem tęsknoty za wolną Polską oraz przynależności do narodu. Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Marcin Kącki: Patriotyzm po 89. roku jest kołdrą, którą wszyscy ciągną w swoją stronę

Strój galowy dla przedszkolaka. O czym powinni pamiętać rodzice?

Strój galowy dla przedszkolaka ma być elegancki, ale też wygodny. Przyjęto, że ubrania powinny być utrzymane w biało-granatowej tonacji. Ewentualnie są to ubrania w kolorach białym i czarnym. Dla dziewczynek jest to biała bluzka z długim lub krótkim rękawem, która powinna zakrywać ramiona. Jeśli jest ona z krótkim rękawem, warto dziecku założyć sweterek, który dodatkowo jeszcze ogrzeje malucha w chłodniejszy dzień. Co z dołem? Tutaj dowolność jest dość duża. Można założyć ciemną spódnicę i białe rajstopki, lub ubrać dziewczynce ciemne spodnie. Tego dnia warto zrezygnować z krzyczących wzorów i kontrastowych kolorów.

Co z chłopcami? Tu sprawa wygląda podobnie. Galowy strój dla chłopców do przedszkola to przede wszystkim biała koszula oraz formalne spodnie w ciemnym odcieniu. Jednak ubrania wykonane ze sztywnych i mało komfortowych tkanin, warto zostawić w domu. Dziecko nie lubi kiedy go coś uwiera, bądź przeszkadza w zabawie. Postawmy zatem na bluzki i spodnie wykonane z miłych w dotyku materiałów, np. bawełny.

Spodnie materiałowe, zaprasowane na kant, biała koszula z krawatem lub muszką i marynarką – mogą poczekać na święta. Do przedszkola i szkoły warto mieć zapasowy strój galowy, który sprawdzi się jednakowo w trakcie uroczystego apelu z okazji kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, ale także w czasie innych zabaw, które będą się odbywać tego dnia.

Więcej o:
Copyright © Agora SA