Dziewczynka urodziła się z nietypowym znamieniem na czole. Dziś wygląda zupełnie inaczej. "Inne dzieci by ją gnębiły"

Dziewczynka urodziła się z wielkim znamieniem na twarzy. Rodzice podjęli decyzję, dzięki której dziś wygląda zupełnie inaczej. Wielu internautów jest zgodnych: to była słuszna decyzja.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na Gazeta.pl
Każdy rodzic uważa, że ich dziecko jest wyjątkowe i najpiękniejsze bez względu na wszystko. Czasem jednak konieczne jest podejmowanie decyzji, które mają nie tylko wpływ na zdrowie pociechy, ale też jej przyszłe traktowanie przez rówieśników.

Zobacz wideo ABCDE czerniaka - jak odróżnić zwykłe znamię od śmiertelnie niebezpiecznej zmiany

Na Instagramie na profilu @okay_really_official pokazano filmik, na którym jest dziewczynka, która urodziła się z bardzo dużym znamieniem na twarzy. Zajmuje całą skórę między oczami i znaczną część czoła. Poza tym dziecko jest zdrowie i uśmiechnięte. Na dalszej części nagrania widzimy dziewczynkę, jak rośnie, bawi się i doskonale rozwija.

Gdy dziecko miało kilka lat, rodzice podjęli jednak decyzję o usunięciu zmiany. Zapewne zrobili to nie tylko z powodów medycznych, ale i estetycznych. Dzieci, gdy podrosną, nie chcą się wyróżniać na tle rówieśników. Każda "inność" jest zazwyczaj krytykowana, może być nawet powodem do odrzucenia.

Internauci przyznają: dziecko było piękne nawet ze znamieniem

Pod filmem pojawiło się mnóstwo komentarzy osób, które przyznają, że chociaż dziewczynka była śliczna nawet z ogromnym znamieniem na twarzy, to rodzice postąpili słusznie, decydując się na ich usunięcie. Przyznają, że w przyszłości mogłoby ono być powodem wielu problemów dziecka.

W dzieciństwie miałam też znamię, podobnego koloru, ale dwa razy większe na przedramieniu. NIENAWIDZIŁEM tego i nigdy nie nosiłem krótkich rękawów, niezależnie od tego, jak gorąco było. Moi rodzice nie uważali tego za problem i zawsze mówili, że przesadzam. Ostatecznie został usunięty, gdy miałem 18 lat i dopiero wtedy zdali sobie sprawę ze swojego błędu, nie słuchając mnie, cała moja osobowość zmieniła się dosłownie dzień po operacji

- podzieliła się swoją historią, jednak z internautek. "Ciągle zauważam jej cudowne oczy i uśmiech. Znak urodzenia nie powinien mieć znaczenia, ale niestety szkoła byłaby bardzo ciężka, zwłaszcza w gimnazjum. Ale racja... pięknie z nim, pięknie bez", "No właśnie, wyobrażacie sobie, jakie byłyby jej lata w szkole, dzieci potrafią być takie okrutne.", "Nikt nie chce wyglądać inaczej w młodym wieku. Dokuczano by jej i czuła się jak "outsiderka". Po 32 latach pracy jako nauczyciel w szkole podstawowej wiem, że to fakt." - dodali też inni.

 

Z czasem blizna będzie prawie niezauważalna

Po usunięciu znamienia na początku na twarzy dziewczynki można dostrzec sporą bliznę, która z biegiem czasu staje się jednak coraz mniej zauważalna. Można podejrzewać, że przy odpowiedniej pielęgnacji, z czasem będzie prawie niewidoczna. A ból i stres związany z jej usunięciem odejdzie w zapomnienie (zarówno w przypadku dziewczynki, jak i jej rodziców, którzy z pewnością się tym przejmowali).

Więcej o:
Copyright © Agora SA