Prezent na Święta dla chłopca. Gotowe pomysły i rozwiązania, które ucieszą Twojego malucha

Prezent na Święta dla chłopca jest bardzo ważnym wyborem. Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas w roku, na który najmłodsi czekają z ogromną niecierpliwością. To właśnie wtedy dostają wyjątkowe prezenty, które sprawiają radość i ogrom frajdy. Co wybrać?

Prezenty na Święta dla chłopca. Autka i inne pojazdy

Prezent na Święta dla chłopca to upominek, który powinien cieszyć, ale także nieść za sobą dodatkowe walory, np. edukacyjne. Często prezenty na Święta dla chłopca związane są z tematyką motoryzacji. Nic dziwnego. Chłopcy częściej niż dziewczynki interesują się autami i innego rodzaju pojazdami, choć oczywiście nie należy generalizować. Miłośniczki motoryzacji znajdują się również wśród małych dam. Prezent na Święta dla chłopca z kategorii motoryzacji, może mieć bardzo różną formę, a jego wybór należy dopasować do wieku dziecka oraz jego potrzeb. Zawsze na topie są auta z pilotem do sterowania, wozy strażackie lub policyjne, a także koparki, betoniarki i inne pojazdy budowlane.

Jeżeli chcemy kupić prezent na Święta dla chłopca-niemowlaka, to również możemy pozostać w tematyce aut i motoryzacji. W tym przypadku sprawdzą się np. niewielkie drewniane pojazdy, które maluch będzie mógł zmieścić w rączce i bawić się nimi samodzielnie. W przypadku nieco starszych dzieci rozwiązaniem może być z kolei jeździk w kształcie samochodu. Taki pojazd można wykorzystać nie tylko w domu, ale także na spacerze. Starsi chłopcy często kolekcjonują niewielkie resoraki. Idąc tym tropem, można np. dokupić dziecku kilka nowych modeli do kolekcji lub pomyśleć o efektownym organizerze na egzemplarze, które maluch już posiada. Może mieć on np. formę drewnianego auta do powieszenia na ścianie. Każdy resorak ma w nim swoją przegródkę, co zapewni dobrą organizację i uczy dziecko dbania o porządek. Kolejną propozycją prezentu na Święta dla chłopca, która cieszy się bardzo dużą popularnością wśród maluchów, są drewniane kolejki. Mogą mieć one formę prostszych lub bardziej skomplikowanych konstrukcji z kilkoma poziomami. 

Zobacz wideo Nie tylko Święty Mikołaj. Zobacz, kto rozdaje prezenty w Europie

Prezenty dla chłopców na Święta. Zabawa na długie godziny

Jakie prezenty dla chłopców na Święta sprawią, że maluch będzie zajęty przez długi czas? Bardzo często na świąteczne prezenty dla dzieci wybierane są zabawki o formie większych konstrukcji o określonej tematyce, np. zabawkowe kuchnie, sklepy, kliniki weterynaryjne itd. W przypadku chłopców sprawdzić się może np. remiza strażacka. Wiele małych chłopców marzy o tym, aby w przyszłości zostać strażakiem. Zabawka z tym motywem na pewno ucieszy chłopców należących do tego grona. Jeżeli Twój maluch lubi podpatrywać pracę taty lub dziadka w garażu, dobrym pomysłem na prezent na święta dla chłopca, może być zabawkowy warsztat. W zależności od modelu zabawkowe warsztaty dla dzieci zaopatrzone są w dodatkowe akcesoria, które zapewniają długie godziny zabawy i nie dają szansy nudzie. Zabawa wiertarką, młotkiem, gwoździami i innymi narzędziami na pewno obudzi w dziecku kreatywność i będzie wsparciem dla jego rozwoju. Inną propozycją prezentu dla chłopców na Święta, może być również zabawkowy sklep. Do wspólnej zabawy można zaprosić kolegę/koleżankę i zamieniać się rolami (jedno dziecko jest kupującym, drugie sprzedającym i na odwrót). W skład zestawów często wchodzą akcesoria imitujące prawdziwe rzeczy np. gotówka, kasa fiskalna, waga. Zwiększa to atrakcyjność zabawy i sprawia, że staje się ona odzwierciedleniem sytuacji, które towarzyszą nam na co dzień. A to również wpływa na rozwój dziecka i jego poznawanie świata. 

Prezenty dla chłopca na Święta. Coś dla budowniczych

Inne propozycje na prezenty dla chłopca na Święta, to różnego rodzaju zestawy konstrukcyjne. Zestawy konstrukcyjne również bardzo pozytywnie wpływają na rozwój dziecka. Wspierają jego wyobraźnię, umiejętność rozwiązywania problemów oraz pozytywnie wpływają na kształtowanie takich cech, jak np. dokładność, precyzyjność i wytrwałość. Ponadto mają bardzo duży wpływ na wspieranie umiejętności manualnych maluchów. Zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych można znaleźć całe mnóstwo różnego typu zestawów konstrukcyjnych. Jednym z najpopularniejszych są zestawy klocków, z których można stworzyć naprawdę ciekawe i imponujące budowle, pojazdy itp. Innym rodzajem zestawu konstrukcyjnego są z kolei słomki, które łącząc się ze sobą za pomocą specjalnych elementów, tworzą oryginalne i niebanalne kompozycje. Z ich pomocą można stworzyć np. słomkową rakietę lub słomkowy samolot. Ciekawym pomysłem na prezent na Święta dla chłopca mogą być również klocki magnetyczne. Można je wykorzystać do zbudowania imponującej budowli lub oryginalnej konstrukcji.

Zobacz też: Prezenty na święta. Podaruj dziecku kreatywność z zestawem lego

Więcej o:
Copyright © Agora SA