Ksiądz zwrócił się z szokującą prośbą do wiernych. Ci nie zostawili na nim suchej nitki. Poszło o dzieci

Aktywny w mediach społecznościowych ksiądz z Chojnic zwrócił się na Tweeterze z nietypową prośbą do wiernych. Poruszył temat aborcji. Internauci szybko odpowiedzieli duchownemu. Zapewne nie takiej odpowiedzi się spodziewał.

Więcej tematów związanych z życiem rodzinnym na stronie Gazeta.pl

Media społecznościowe i fakt, że za ich sprawą szybko i łatwo można trafić do wielu osób doceniają także duchowni, którzy prowadzą na nich swoje konta i kontaktują się ze swoimi wiernymi. W ten sposób trafiają szczególnie do osób młodych, tak jak ksiądz Sebastian Picur, który uczy religii w jednej ze szkół średnich w krośnie i na TikToku prowadzi konto, na którym zamieszcza nagrania skierowane do młodych wiernych. Nie każdy duchowny jednak wie, jak wykorzystać media społecznościowe i nie zdaje sobie sprawy, że może w nich "dostać rykoszetem".   

Zobacz wideo Jakie są problemy polskiej edukacji? "Każdy musi iść na korki" [SONDA]

Ksiądz wsadził kij w mrowisko

Ksiądz Janusz Chyła, proboszcz w parafii Chojnice, jest dr teologii, wykładowcą teologii dogmatycznej w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Pelplińskiej i autorem książek: 'Ewangelia na Twitterze", "Rycerz Kolumba". Duchowny jest też aktywnym użytkownikiem Twittera, gdzie często publikuje swoje przemyślenia dotyczące wiary i życia wiernych. Niedawno zamieścił kontrowersyjnego Tweeta, który długo nie czekał na odzew internautów. Ksiadz napisał: "Proszę, aby osoby popierające aborcję wstrzymały się przed przyjmowaniem Komunii Świętej do chwili nawrócenia".

Internauci oburzeni słowami księdza

Pod tym stwierdzeniem błyskawicznie pojawiły się odpowiedzi użytkowników Twittera oburzonych pomysłem duchownego. Wiele osób odpowiedziało w takim samym tonie. Pisali: "Proszę, o zaprzestanie udzielania chrztu (przyjmowania do swojej wspólnoty) ludziom nieświadomym, do chwili ich pełnoletności". Błyskawicznie pojawiły się też komentarze nawiązujące do molestowania seksualnego w Kościele: "Proszę, aby księża molestujący inne osoby wstrzymały się przed przyjmowaniem Komunii Świętej do chwili nawrócenia"; "Spoko. Prośba by kościół wstrzymał się z dyktowaniem co mogą robić osoby, które nie są jego wyznawcami"; "O to samo upraszcza się księży mających lepkie łapy w stosunku do dzieci, jak również zakonnice, które znęcają się nad swoimi podopiecznymi w różnorakim wieku oraz stanie psychicznym i fizycznym"; "Czyli kk ukrywający pedofilię (popierający) w swoich szeregach, nie tylko nie powinien przystępować do Komunii, ale odprawiać mszy. Nie widzę inaczej"; "Proszę, aby osoby zhańbione pedofilią wstrzymały się przed udzielaniem Komunii Świętej do chwili sądu ostatecznego".

Nie wszyscy internauci skrytykowali słowa duchownego. W gąszczu nieprzychylnych mu komentarzy pojawiły się też takie, których autorzy zgadzają się ze słowami księdza. Jedna z użytkowniczek Twitetra napisała: "Mamy wielu odważnych kapłanów, którzy otwarcie są za przykazaniami Bożymi i bierzmy z nich przykład, bo przecież mamy odważnie iść do walki nie obawiając się niczego i tylko w prawdzie Bożej doznamy pociechy i pomocy Bożej (O. Wenanty Katarzyniec)."

Więcej o:
Copyright © Agora SA