Prezent na mikołajki dla dzieci do 30 zł. Drobne upominki, które wywołają uśmiech na twarzy każdego dziecka

Prezent na mikołajki dla dzieci do 30 zł to wyzwanie dla osób, które przygotowują upominki dla maluchów. Czy przy aktualnych cenach jest to w ogóle możliwe? Jakie drobiazgi można kupić dzieciom, aby było w miarę tanio, ale żeby dzieci były szczęśliwe.

Prezent na Mikołaja dla dzieci do 30 zł – pomysły na tanie i skromne prezenty dla dzieci

Prezent na mikołajki dla dzieci do 30 złotych? Takie kwoty zazwyczaj padają w grupach przedszkolnych lub szkolnych, kiedy rodzice lub same dzieci planują zakupy prezentów. Prezent na mikołaja dla dzieci do 30 zł może wywołać mnóstwo radości i uśmiechu na twarzy dziecka, a niekoniecznie musi być obciążeniem dla domowego budżetu. Nie jest jednak łatwe zmieścić się w tej kwocie, a przy tym pozostać kreatywnym. Przypomnijmy, że mikołajki to szczególny dzień, w którym od samego rana dzieciaki w każdym wieku czekają na upominki. To wspaniała okazja do dzielenia się prezentami i spędzenia wspólnie czasu. Jeśli nie masz pomysłu, jaki prezent uraduje dzieci, podpowiemy jakie drobiazgi warto wziąć pod uwagę, aby ten dzień był wyjątkowy. Dowiedz się jak sprawić, by mikołajki były jeszcze bardziej magiczne bez nadmiernego obciążania Twojego portfela.

Co na mikołajki dla dzieci do 30 zł. 10 pomysłów na mikołajkowy podarunek dla dzieci do 30 zł

Co na mikołajki dla dzieci do 30 zł? Oto nasze propozycje, które mogą ułatwić Wam wybór.  

 • Kosmetyki dla dzieci – dzieci uwielbiają naśladować dorosłych, dlatego kupno naturalnych kosmetyków dla dziecka będzie strzałem w 10.
 • Gry planszowe – sprawdzą się zarówno w przypadku starszych jak i młodszych dzieci, a przy okazji będzie to wspaniała alternatywa dla wspólnego spędzania czasu.
 • Zestaw klocków lego – klocki lego kochają wszystkie dzieci niezależnie od wieku. To doskonała zabawa, a przy okazji rozwijanie wyobraźni i kreatywności.
 • Puzzle 3D – podobnie jak w przypadku klocków, puzzle 3D doskonale rozwijają umysł i uczą koncentracji.
 • Maskotka – towarzysz do zabawy i do snu.
 • Zestaw plastyczny lub kreatywny – pozwól dziecku stać się małym artystą. Przyniesie mu to mnóstwo radości, a dodatkowo rozwinie wyobraźnię i zdolności manualne.
 • Naklejki ścienne – świetny sposób na dekorację pokoju dziecięcego. Warto wybrać te z ulubionym bohaterem dziecka z książki czy bajki.
 • Zabawki interaktywne – sposób na zabawę i naukę jednocześnie.
 • Skarbonka – sprawi radość każdemu dziecku. Zbieranie swoich oszczędności to dla dzieci duża sprawa.
 • Książka – ulubiona bajka na dobranoc czytana przez rodzica to nie tylko sposób na wyciszenie dziecka, ale też czas, który można spędzić z dzieckiem.
Zobacz wideo Nie tylko Święty Mikołaj. Zobacz, kto rozdaje prezenty w Europie

Upominki na Mikołaja dla dzieci – na co zwrócić uwagę przy wyborze prezentu?

Upominki na Mikołaja dla dzieci, podobnie jak każde inne, powinny być odpowiednio przemyślane. Co warto wziąć pod uwagę gdy szukamy odpowiedniego prezentu? 

 • wiek dziecka
 • zainteresowania dziecka, to czym lubi się bawić i jak spędza wolny czas
 • bezpieczeństwo zabawek – pamiętajmy o tym, zwłaszcza przy kupnie zabawek dla najmłodszych dzieci, które wszystko biorą do buzi
 • to czy zabawka ma walor edukacyjny.

Prezent na Mikołaja dla dziecka – pakować tradycyjnie? Zaskocz dziecko skarpetą z upominkiem

Prezent na Mikołaja dla dziecka nie musi być tradycyjnie zapakowany. Spraw swojemu dziecku niespodziankę i podaruj mu prezent w troszkę innej formie jak zawsze. W mikołajki każde dziecko już od samego rana oczekuje prezentów, więc zaskoczeniem dla niego będzie, gdy tuż po przebudzeniu zobaczy w swoim pokoju świąteczną skarpetę, w której znajdzie upominek. Gwarantujemy, że przyniesie mu to także masę radości i uśmiechu, a być może stanie się to także waszą mikołajkową tradycją.

Zobacz też: Zabawy na mikołajki. Sprawdź listę gotowych pomysłów i zaskocz dzieci ciekawymi zajęciami

Więcej o: