Prezent na święta dla nauczyciela: wyjątkowy upominek dla wychowawcy

Prezent na święta dla nauczyciela powinien być dopasowany do pełnionej przez niego funkcji, a jednocześnie odzwierciedlać jego upodobania. Inne propozycje prezentu na święta sprawdzą się w przypadku nauczycieli przedszkolnych, inne natomiast będą właściwe dla wychowawców starszych klas. Poznaj nasze propozycje na prezent świąteczny dla nauczyciela i znajdź odpowiedni upominek dla swojego wychowawcy.

Prezent dla nauczyciela na święta. Oryginalne handmade

Prezent dla nauczyciela na święta to musi być coś wyjątkowego. W ostatnim czasie bardzo dużą popularnością cieszą się wyroby handmade. Nie ma się czemu dziwić. Rękodzieła są przedmiotami o niepowtarzalnym i oryginalnym charakterze. O ich wartości świadczy to, że zostały wykonane samodzielnie i są efektem wielogodzinnej i niekiedy żmudnej pracy autora. Obecnie na topie są różnego rodzaju makramy. Mogą mieć one formę np. tzw. łapacza snów bądź innej dekoracji do powieszenia na ścianie. Makramy prezentują się bardzo efektownie i na pewno ucieszą osoby, którym za pan brat ze stylem boho. Dekoracje w formie makramy sprawdzą się także w przypadku nauczycieli przedszkolaków. Jako propozycję ciekawego prezentu na święta dla nauczyciela, który opiekuje się niedużą grupą, można wymienić np. ramkę klasową z postaciami wykonanymi ze sznurka, odwzorowującymi osobę nauczyciela oraz poszczególnych podopiecznych. Każda osoba odwzorowana na ramce może ponadto zostać podpisana z imienia, co sprawi, że prezent nabierze spersonalizowanego charakteru i będzie niezapomnianą pamiątką na lata. 

Jaki prezent na święta dla nauczyciela? Wyjątkowa bombka świąteczna

Jeśli chcecie podarować swojemu wychowawcy coś zupełnie wyjątkowego i zastanawiacie się, jaki prezent na święta dla nauczyciela sprawdzi się w tej roli, to znów możecie postawić na propozycję prezentu spersonalizowanego. Prezenty personalizowane mają w sobie tę moc, że są dedykowane dla konkretnej osoby, przez co osoba nimi obdarowana czuje się naprawdę wyjątkowo. Okres przedświąteczny jest dobrym czasem na zjednoczenie sił i stworzenie czegoś wspólnie. Jaki prezent na święta dla nauczyciela może być tego wyrazem? Możecie pokusić się wspólnie o stworzenie dekoracji świątecznej w postaci bombki, na której znajdą się podpisy wszystkich osób z klasy. Prezent ten może zdobić Waszą salę, a w przyszłości, gdy opuścicie już mury szkolne — stać się miłym wspomnieniem dla Waszego wychowawcy. 

Zobacz wideo Prezenty last minute. Sposób, jak szybko je zapakować

Prezenty na święta dla nauczycieli. Zestawy klasyczne

Prezenty na święta dla nauczycieli mogą mieć także praktyczny i codzienny charakter. Zazwyczaj każdy w pracy lubi wypić kawę lub herbatę w czasie przerwy. Wasz nauczyciel również. Może to być inspiracją na prezent na święta dla nauczyciela. Oryginalny kubek lub elegancko zapakowana filiżanka ze spodkiem — to klasyczne i praktyczne prezenty, które z pewnością ucieszą każdego. Można podarować je w formie boxu prezentowego z tematycznymi dodatkami. Do kubka można dołączyć herbatę o wyszukanym i oryginalnym smaku, natomiast do filiżanki ze spodkiem — świeżo paloną kawę. Do zestawu pasować będą również słodkości w postaci ciasteczek lub słodkich czekoladek. Niekiedy do takiego typu pudełek prezentowych dołączane są także niewielkie słoiczki z miodem lub konfiturami. 

Prezenty świąteczne dla nauczyciela z poczuciem humoru

Jakie prezenty świąteczne dla nauczyciela z poczuciem humoru sprawdzą się najlepiej? Jeżeli trafiliście na wychowawcę, któremu jest po drodze z żartem i dowcipem, dobrym pomysłem na prezent na święta dla nauczyciela, może być np. śmieszny świąteczny sweter. Dowcipne swetry świąteczne cieszą się niesłabnącą popularnością już od kilku lat. Jest to prezent nie tylko zabawny, ale również praktyczny. Wychowawca może włożyć go np. na klasowe spotkanie przedświąteczne lub wykorzystać podczas innych okazji, np. uroczystości rodzinnych. Znalezienie odpowiedniego swetra świątecznego nie powinno stanowić problemu, ponieważ gdy tylko zbliża się okres przedświąteczny, sklepy stacjonarne i internetowe pękają w szwach od oryginalnych propozycji. Pozostając w temacie garderoby, można pokusić się także o zakup śmiesznych skarpetek. Skarpetki to popularny upominek na święta, a obecnie na czasie są prezenty w formie oryginalnych kompozycji ułożonych ze skarpetek np. skarpetkowa pizza lub hamburger. Pamiętajcie jednak, że takie propozycje prezentów świątecznych dla nauczyciela zarezerwowane są dla osób mających wobec siebie dystans. W przeciwnym wypadku — może Was to kosztować niezapowiedzianą kartkówkę, a tego chyba każdy wolałby uniknąć.

Zobacz też: Prezenty na święta Bożego Narodzenia. Jakie prezenty wybrać dla dzieci, a jakie dla nastolatków?

Więcej o:
Copyright © Agora SA