Prezent na święta dla dziecka, czyli co sprawi radość młodszym i starszym pociechom? Zainspiruj się naszymi propozycjami

Prezent na święta dla dziecka to czasem bardzo trudny wybór i dylemat, przed którym co roku staje Mikołaj, Gwiazdor lub (i) rodzic. O ile może jest nieco łatwiej w przypadku dzieci, które mają sprecyzowane zainteresowania bądź same napiszą list do Świętego Mikołaja, o tyle w przypadku pozostałych - wybór może być trochę bardziej skomplikowany. Poznaj gotowe propozycje na prezent na święta dla dziecka i spokojnie zajmij się przedświątecznym pieczeniem pierniczków.

Prezenty na święta dla dzieci do 2 lat

Prezent na święta dla dziecka to wyzwanie, przed którym stają nie tylko rodzice, ale także najbliżsi małego człowieka. Szukanie pomysłów na prezenty na Święta dla dzieci zacznijmy od najmłodszych. Co sprawdzi się dla maluchów, które mają jeszcze przed sobą pierwsze urodziny? Prezent na Święta dla dziecka, będącego jeszcze niemowlakiem, nie zawsze jest łatwym wyborem. Zabawki muszą być dostosowane do wieku i warto w tym przypadku kierować się wskazówkami producentów. Maluchy w tym wieku zaczynają interesować się różnymi kształtami i strukturami, dlatego można postawić na wszelkiego rodzaju sortery oraz plansze sensoryczne. Dzieci powyżej roczku zachęcą do zabawy pierwsze puzzle dwu- lub trzyelementowe, wszelkie karty do zabawy (np. znalezienie wśród dużej grupy kart pasujących do siebie elementów, memorki) oraz książeczki z przesuwanymi elementami lub otwieranymi okienkami. 

Prezent na Boże Narodzenie dla dziewczynki. Zabawkowa kuchnia

Pomysłem na prezent na Boże Narodzenie dla dziewczynki, która interesuje się gotowaniem, może być zabawkowa kuchnia. W ostatnim czasie jest to bardzo popularna zabawka, która zgodnie z wieloma opiniami rodziców — potrafi zająć dziecko na dłużej, a jak wiemy — czasem tego naprawdę potrzeba. Modeli zabawkowych kuchni jest całkiem sporo. Z łatwością można znaleźć taki, który będzie pasował także do mniejszego pomieszczenia i nie zajmie dużo miejsca. Dzieci uwielbiają naśladować dorosłych. Gdy maluch widzi, jak mama lub tata krzątają się w kuchni i przygotowują najpyszniejsze dania, chce robić to samo. Dziecko uczy się w ten sposób gotowania i pieczenia, a smakoszami przygotowanych przez nie posiłków są ulubione lale i misie. 

Zobacz wideo Zabawki, które pomogą twojemu dziecku rozwijać umiejętności

Prezent na Boże Narodzenie dla chłopca. Zabawkowy warsztat

Jeżeli macie w domu małego majsterkowicza, to sprawdzony pomysł na prezent na Boże Narodzenie dla chłopca, to zabawkowy warsztat. Chłopcy uwielbiają śrubki, wkrętarki, gwoździe, młotki itd. Budowanie i konstruowanie to często ich prawdziwa pasja, którą czerpią od swoich tatusiów. Praca (zabawa) w warsztacie wzbudza w dziecku umiejętność szukania rozwiązań na pojawiające się problemy i w ten sposób wspiera jego rozwój. Zabawkowy warsztat z pewnością zainteresuje malucha na dłużej i będzie trafionym prezentem na Boże Narodzenie dla chłopca. 

Prezent dla dzieci na gwiazdkę. Co dla nastolatka? 

Jaki prezent dla dzieci na gwiazdkę sprawdzi się w przypadku nastolatków? Jak wiemy, w tym wieku dzieciaki nie piszą już listów do Świętego Mikołaja, wiedząc, że najpewniejszym powiernikiem ich marzeń i próśb, są rodzice. W przypadku nastolatków wybór odpowiedniego prezentu na święta może okazać się prostszy, niż się pierwotnie wydaje. Starsze dzieci najczęściej cieszą się z nowych gadżetów oraz rzeczy, które odpowiadają ich zainteresowaniom. Mogą to być np. nowe słuchawki lub inny gadżet elektroniczny, bluza z oryginalnym nadrukiem, a może bilet na koncert? Wszystko zależy od tego, co lubi lub czego potrzebuje Twoje dorastające dziecko. 

Prezent na święta: dzieci z najbliższej rodziny i znajomych. 

Pozostała nam do rozważenia jeszcze jedna grupa, dla której często przygotowujemy, choć najdrobniejszy prezent na Święta — dzieci bliskich znajomych oraz dzieci z rodziny, w których gronie spędzamy Wigilię. Wszyscy wiemy, że Święta to magiczny czas w roku, który uwielbiany jest zwłaszcza przez najmłodszych. Dzieci czekają na prezenty od Świętego Mikołaja cały rok. Każdy, nawet najdrobniejszy upominek sprawia im ogrom frajdy i zadowolenia. Widok szczęśliwego dziecka jest z kolei najlepszym prezentem dla dorosłych. W tym wyjątkowym czasie chcielibyśmy obdarować prezentem nie tylko swoje dzieci, ale także bliskie nam na co dzień dzieci znajomych i przyjaciół oraz rodziny, z którą spędzamy Święta Bożego Narodzenia. Jak wiemy, wydatki przedświąteczne potrafią nieźle zrujnować domowy budżet, dlatego można poprzestać na skromnym prezencie, który na pewno ucieszy każdego malucha. Mogą być to np. małe puzzle z ulubionymi postaciami z bajek, nowa książeczka, nowa figurka w przypadku gdy maluch jest małym kolekcjonerem, nowe akcesorium do zestawu, który dziecko już ma (np. gdy ma zabawkową kuchnię, można dokupić toster, mikser, kosz z warzywami). Możliwości jest sporo, a każdy prezent na gwiazdkę sprawi ogrom frajdy maluchowi.  

Zobacz też: Prezent na święta dla chłopca i dziewczynki - przegląd najwyżej ocenianych propozycji

Więcej o:
Copyright © Agora SA