To zadanie domowe z podstawówki sprawiło problem rodzicom. Zdołasz je rozwiązać? "Na stole stały trzy pudełka"

Zadania domowe z podręczników uczniów bywają niekiedy nie lada problemem nie tylko dla nich samych, ale także dla ich rodziców. Dlaczego? Wielu dorosłych kończąc przygodę z edukacją, dość szybko zapomina nie tylko o zasadach rozbioru logicznego zdań, datach bitew, kolejności wykonywania zadań, ale często również logicznego myślenia. Tak jak w przypadku tego zdania, które zostało udostępnione na portalu X (dawniej Twitter).

Czy potrafisz rozwiązać to zadanie z podstawówki? Okazuje się, że nie jest to dziecinnie prosta łamigłówka, bo wymaga logicznego podejścia do zagadki, ale także myślenia przyczynowo-skutkowego. Wielu dorosłych podjęło się próby rozwiązania, jednak ich odpowiedzi nie są prawidłowe. Czytając komentarze, można odnieść wrażenie, że dorośli wcale nie są mądrzejsi od dzieci. Zatem jaka będzie prawidłowa odpowiedź na zdanie nr 3? Więcej in formacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Kto najwięcej zyska na obietnicach KO i Trzeciej Drogi? Wcale nie najbiedniejsi

Ile zostało kredek? Potrafisz rozwiązać to zadanie?

Na portalu X (dawniej Twitter) pojawiło się zadanie, w którym należy rozwiązać matematyczno-logiczną łamigłówkę z ilością kredek. Zadanie pochodzi z podręcznika do podstawówki, czyli jak się okazuje, dziecko chodzące do szkoły, powinno poradzić sobie z jego rozwiązaniem. A dorosły? Okazuje się, że niektórzy mają z tym ogromny problem.

"Na stole stały trzy pudełka: czerwone, zielone, niebieskie. W każdym było po tyle samo kredek. Ania przełożyła trzy kredki z pudełka czerwonego do zielonego. Potem Kuba przełożył pięć kredek z pudełka zielonego do niebieskiego" - brzmi zagadka. "Ile kredek jest razem w tych pudełkach? W którym pudełku jest najmniej kredek?" - padają pytania.

Zatem co na to użytkownicy portalu X/ Czy potrafią podać prawidłową odpowiedź? Okazuje się, że ile głów – tyle pomysłów, bo ich typy, chociaż różne, wcale nie są błędne. To ile jest kredek i w którym pudełku? "Kredek  jest minimum 9, najmniej jest w czerwonym, bo jest mniej o 3 od stanu początkowego" - napisał jeden z internautów. "3 też jest dobrą odpowiedzią, nie ma warunku, że musi coś zostać" - dodał inny internauta. Inny użytkownik portalu X pokusił się nawet o przytoczenie równania matematycznego, aby dokładnie zobrazować swoją odpowiedź. "x=y=z, X-3, Y+3, Y+3-5, Z+5. Najwięcej będzie w Z, a wszystkich kredek jest tyle samo, ile było na początku, czyli x+y+z. Przy czym X y z może być dowolna liczba dodatnia rzeczywista" – napisał. "Dokładnej liczby nie da się ustalić. Możemy założyć, że w każdym pudełku było minimum 3 kredki. Najmniej kredek jest w pudełku czerwonym" - zauważyła z kolei inna komentująca osoba.

Zatem ile jest kredek i w jakim pudełku najwięcej? Znacie prawidłową odpowiedź.

Więcej o:
Copyright © Agora SA