Chłopiec, który nie mówi, chciał podziękować dziadkowi. Nagrano, jak to zrobił. Ludzie wzruszeni

- Jude może nie potrafi tego powiedzieć na głos, ale pokazuje, że miłość nie potrzebuje słów - dzieli się tata chłopca w podnoszącym na duchu klipie.

Niezwykła relacja

W podnoszącym na duchu filmie, który zaczął krążyć w mediach społecznościowych już kolejny raz, jesteśmy świadkami wyjątkowej chwili pomiędzy chłopcem o imieniu Jude i jego kochającym dziadkiem. Chłopiec nie mówi. Relacja jest więc wyjątkowo trudna. Jednak ta wzruszająca interakcja jest pięknym przypomnieniem sposobów, w jakie wszyscy możemy się komunikować. Nie potrzebujemy słów!

Tata chłopca, James, prowadzi konta w mediach społecznościowych. Na profilach Stories About Autism opowiada o codziennym życiu dziecka w spektrum autyzmu. Niedawno udostępnił ponownie wyjątkowy klip, który odbił się szerokim echem wśród internautów. - Było jasne, co chciał powiedzieć – napisał.

Zobacz wideo Jak rozpoznać, że dziecko ma autyzm? "Układanie samochodzików w rzędzie, machanie rączkami"

Film ukazuje prostą, ale głęboką interakcję. Chłopiec siedzi w nadmuchiwanym basenie, jest zrelaksowany i cieszy się słońcem. W pewnym momencie podchodzi jego oddany dziadek z wiadrem ciepłej wody i ostrożnie wlewa ją do basenu. Jude, zdając sobie sprawę, że woda jest ciepła i uznając to za dobroć, chwyta dziadka za ramię. Podnosi się z wody i składa mu słodki pocałunek.

Ten akt wdzięczności i uczucia pięknie oddaje więź między dwoma pokoleniami. I to bez zbędnych słów. Tata komentuje pod filmem: - Jude może nie mówić, ale w tamtej chwili było bardzo jasne, co chciał powiedzieć.

To film nagrany już jakiś czas temu. James dodał więc aktualizację: - Wczoraj na pewnym koncie opublikowano mój film i w ciągu 24 godzin uzyskał on ponad 700 tys. polubień. Uznam to za znak, że powinienem ponownie podzielić się z wami tym wyjątkowym momentem – przekazał i dodał: - Jude jest w spektrum autyzmu i nie mówi. Jego umiejętności komunikacyjne zawsze były ograniczone i przez wiele lat zastanawiałem się, co dzieje się w jego umyśle. Jude wstaje i okazuje uczucia, co było niezwykle rzadkie. Miłość nie potrzebuje słów.

Komentarze widzów

Film polubiono prawie dwa miliony razy. Dodano też ponad 19 000 komentarzy. Wszystkie są przepełnione wyrazami wsparcia. - Ten chłopiec poruszył moje serce, poczułem jego wdzięczność za to, co zrobił mu dziadek. Okazywał troskę nawet w prosty sposób – czytamy jeden z nich.

Inna kobieta dodała: - Uwielbiam ten film! Miłość naprawdę nie potrzebuje słów.

Więcej o:
Copyright © Agora SA