Od kiedy 800 plus będzie wypłacane? Rząd już podjął decyzję. Wiadomo, co z dodatkowym wnioskiem

Kiedy rodzice mogą się spodziewać wypłat świadczenia 800 plus? A czy trzeba dopełnić w tej kwestii jakichś formalności? Jak się okazuje, rząd już zdecydował, czy będzie konieczne złożenie dodatkowego wniosku.

500 plus to najważniejsze świadczenie dla rodzin z dziećmi. W wielu przypadkach stanowi bardzo ważną część domowego budżetu, więc nic dziwnego, że rodzice niecierpliwie czekają na pierwsze wyższe o 300 złotych wypłaty. A czy i kiedy 800 plus pojawi się na kontach? Jakich formalności należy dopełnić, aby otrzymać nowe świadczenie? Zobaczcie, co już wiadomo na ten temat.

Zobacz wideo Czy młodym Polakom dobrze żyje się w Polsce? Jak podchodzą do 800 plus? [SONDA]

Kiedy będą wypłaty 800 plus? Rząd już zdecydował, czy świadczenie będzie kontynuowane

W najbliższym czasie będzie w Polsce zmiana rządu, przez co rodzice zastanawiają się, czy obiecane przez PiS 800 plus będzie wypłacane, a jeśli tak, to kiedy. Jak tłumaczy we wpisie na X (dawniej Twitter) minister ds. rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg - "W budżecie na 2024 r. są pieniądze na realizację programu "Rodzina 800 Plus". Dodała też, że rząd premiera Morawieckiego "zakłada środki na realizację wszystkich programów społeczno-gospodarczych", co oznacza, że rodzice mogą być spokojni - 800 plus na pewno będzie wypłacone. A kiedy? Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami od 1 stycznia 2024 roku, choć Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) zastrzega sobie możliwość wypłacenia środków do 29 lutego z przyczyn technicznych.

Niedługo wejdzie w życie 800 plus. Czy trzeba składać wnioski o przyznanie świadczenia?

Wniosek o przyznanie świadczenia 800 plus rodzice będą musieli złożyć dopiero na nowy okres świadczeniowy, który potrwa od 1 czerwca 2024 roku do 31 maja 2025 roku. Stąd obecnie rodzice nie muszą nic robić, nowe świadczenie zostanie przyznane i wypłacone automatycznie. Dopiero od 1 lutego przyszłego roku zacznie się nowy nabór wniosków o przyznanie świadczenia. Rodzice będą mogli je wówczas złożyć wyłącznie drogą elektroniczną na jeden z poniższych sposobów:

  • serwisl PUE ZUS, 
  • portal Emp@tia,
  • aplikacja mobilna,
  • bankowość elektroniczna (w tym SKOK-i).

Więcej ciekawych artykułów o dzieciach znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o:
Copyright © Agora SA