Strój na Andrzejki do przedszkola. Już nie musisz się głowić. Oto 6 prostych propozycji

Wielkimi krokami nadchodzą Andrzejki, czyli wieczór pełen magii i wróżb odprawianych w nocy z 29 na 30 listopada - w wigilię świętego Andrzeja. To tradycja, która tak bardzo zakorzeniła się w naszej kulturze, że z tej okazji organizowane są różnorodne bale andrzejkowe. Odbywają się one również w żłobkach, czy przedszkolach. Zatem jak przygotować strój na Andrzejki?

Andrzejki to dla wielu osób ostatnia możliwość hucznej zabawy przed rozpoczynającym się Adwentem, ale także okazja do założenia oryginalnego stroju, bo bale andrzejkowe to najczęściej bale przebierańców. Odbywają się one także w przedszkolach, czy żłobkach, a to oznacza, że za chwilę niektórzy rodzice będą potrzebowali odpowiedniego stroju dla dziecka. Skąd go wziąć i gdzie szukać? Oto 6 prostych propozycji. Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Pytamy przedszkolaków, czego nauczyli ich dziadkowie. "Szyć" "Jeździć traktorem"

Strój na Andrzejki do przedszkola. Tu liczy się przede wszystkim kreatywność

Strój na Andrzejki do przedszkola - gdzie go znaleźć i skąd go wziąć? Można oczywiście udać się do wypożyczalni kostiumów dziecięcych, czy specjalnie z tej okazji wybrać się na zakupy. Wiele sieciówek w swoim asortymencie posiada oryginalne i nietuzinkowe przebrania dla dzieci, jednak czy warto z tej okazji wydawać pieniądze? Jako mama dziecka, które chodzi do żłobka, w poszukiwaniu kostiumu na bal przebierańców wybrałam się do pobliskiego lumpeksu. Nie liczyłam na zakup gotowego przebrania, raczej poszłam tam w poszukiwaniu inspiracji. Jednak trafiła mi się prawdziwa perełka: strój dyni (bluzka i spodnie). Cena? Całe 6 zł.

Strój dla dziecka z lumpeksuStrój dla dziecka z lumpeksu Fot. materiały prywatne

Jeśli jednak nie uda się znaleźć gotowych przebrań, warto przeszukać szafy i kartony, które zalegają w piwnicy, bo mogą być tam prawdziwe skarby jeśli chodzi o strój na Andrzejki. Oto nasze propozycje - zarówno dla chłopca, jak i dziewczynki.

  1. Strój księżniczki - korona z kartonu, ozdobiona guzikami i koralikami, tiulowa sukienka mamy i do tego cekinowa peleryna zrobiona z obrusa.
  2. Czarnoksiężnik / czarodziejka - tu wystarczy drewniana różdżka, czarny strój i kapelusz, który możecie zrobić samodzielnie z czarnego brystolu i krepy. Następnie oklejcie go złotymi gwiazdkami, nietoperzami. Jako peleryna idealnie posłuży zbyt duży, czarny płaszcz mamy lub taty.
  3. Strój wróżki - magiczna różdżka, koniecznie z błyszczącymi elementami, do tego falbaniasta sukienka. Włosy można spryskać kolorowym brokatem, a na policzki nałożyć cienie i rozświetlacz. Sprawdzą się tu również skrzydła wykonane ze starego kartonu i pomalowane na różowo. Dziewczynki będą zadowolone.
  4. Przyjazny duszek - tutaj nie trzeba wielkich przygotowań, bo wystarczy prześcieradło, na którym wytniemy otwory i namalujemy oczy i buźkę.
  5. Nurek głębinowy - to bardzo oryginalny strój, z którego ucieszy się każdy chłopiec. Wystarczy, że założy czarny strój (bluzka + spodnie), zabierze ze sobą maskę do nurkowania, a butle tlenowe przyczepione do paska można wykonać z butelek po napoju - trzeba je tylko pomalować na jednolity kolor.
  6. Piłkarz - tu wystarczą sportowe spodenki, długie skarpety i koszulka z logo ulubionego zespołu piłkarskiego, polecamy jeszcze zabrać piłkę, aby strój był kompletny.
Więcej o:
Copyright © Agora SA