Dni wolne od szkoły 2023. Uczniowie pytają, czy 2 listopada jest wolny od szkoły? Już wiadomo

Dni wolne od szkoły 2023. Okazuje się, że ten temat, pomimo upływającego czasu, nie traci na aktualności. Po prawie dwóch miesiącach nauki, przeciążeni i zmęczeniu uczniowie, wertują karty kalendarza w poszukiwaniu kolejnej okazji do odpoczynku. Ta już niebawem. Jednak największą niewiadomą okazuje się być 2 listopada. Czy ten dzień będzie wolny od szkoły?

Dni wolne od szkoły 2023. W ostatnim czasie jedną z palących kwestii wśród uczniów jest odpowiedź na pytanie, czy dzień po Święcie Zmarłych, jest dniem wolnym od szkoły? 2 listopada obchodzony jest Dzień Zaduszny, wspominamy wtedy zmarłych z naszych rodzin, których już nie ma pośród nas. Wiele osób również tego dnia odwiedza groby bliskich, zatem czy z tego powodu szkoły będą zamknięte? Wątpliwości rozwiewa Ministerstwo Edukacji i Nauki, które już w marcu 2023 r. opublikowało kalendarz na rok szkolny 2023/2024. Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Czy w polskiej szkole muszą być oceny? "Można w inny sposób ocenić ucznia niż liczbą"

Dni wolne od szkoły 2023. Czy 2 listopada szkoły będą zamknięte?

Dni wolne od szkoły to jedna z ważniejszych kwestii dla całej społeczności szkolnej. Są one tak samo ważne dla uczniów, ich rodziców, oraz nauczycieli. W ostatnich dniach pojawiło się również wiele zapytań dotyczących Dnia Zadusznego, który przypada na 2 listopada. Czy zatem to święto będzie oznaczało dzień wolny od nauki? Nic bardziej mylnego.

Wszystkich Świętych, czyli 1 listopada jest jednym z 13 dni ustawowo wolnych od pracy i nauki. Dzień Zaduszny, który przypada na 2 listopada, również ma długą tradycję w polskiej kulturze, jednak nie jest świętem ustawowo wolnym od pracy i nauki. Wcześniej oczywiście zdarzały się sytuacje, w których był on dniem bez zajęć w szkole, jednak miało to związek z tzw. dniami dyrektorskimi. Najczęściej dochodziło do tego, gdy 2 listopada wypadał w piątek - tym samym uczniowie mogli liczyć na długi weekend. W tym roku będzie jednak inaczej. 2 listopada uczniowie powrócą do szkół.

Dni wolne od szkoły 2023/2024 wymienia specjalne rozporządzenie Ministerstwa Edukacji i Nauki, które już w marcu 2023 r. opublikowało kalendarz na obecnie trwający rok szkolny. W spisie próżno szukać daty 2 listopada.

Pozostałe dni wolne od szkoły, przedstawiają się następująco:

  • 1 listopada (środa) – Wszystkich Świętych;
  • 23-31 grudnia 2023 - zimowa przerwa świąteczna;
  • 15 stycznia 2023 - 25 lutego 2024: ferie zimowe;
  • 28 marca - 2 kwietnia 2024: wiosenna przerwa świąteczna;
  • 1-3 maja 2024 - majówka;
  • maj - matury i egzamin ósmoklasisty, wolne dni dla uczniów nieprzystępujących do egzaminów;
  • 30 maja 2024 - Boże Ciało;
  • 22 czerwca - 31 sierpnia 2024 - wakacje.
Więcej o:
Copyright © Agora SA