Joanna Opozda włączyła synowi bajkę i rozpętała burzę. Fanka grzmi: Po co mu to puszczasz?

Joanna Opozda zamieściła na Instagramie nagranie, na którym pokazała, jak Vincent ogląda dobranockę. Nie wszystkim spodobał się wybór kreskówki, a pod postem rozpętała się dyskusja. - Ta bajka nie jest odpowiednia dla tak małego chłopca, po co pani mu to puszcza? Jest mnóstwo ciekawych bajeczek - napisała jedna z internautek. Opozda długo nie pozostała dłużna i odpowiedziała jej.

Joanna Opozda spełnia się w roli samodzielnej mamy. Aktorka nie ukrywa, że choć czasami bardzo ciężko jej pogodzić wychowanie dziecka z obowiązkami zawodowymi, to na szczęście może liczyć na wsparcie przyjaciół i rodziny. Opozda chętnie opowiada w sieci jak radzi sobie w rodzicielstwie i o tym, co robi z dzieckiem w wolnym czasie. Tym razem pokazała, jak wyglądają wspólne wieczory mamy i dziecka. 

Zobacz wideo Joanna Opozda opublikowała urocze nagranie z synem

Joanna Opozda puściła synowi bajkę. Internautka nie jest z tego zadowolona. "Nie jest odpowiednia dla tak małego chłopca"

Joanna Opozda często pokazuje w sieci, jak spędza wolny czas z Vincentem. Tym razem zamieściła nagranie, na którym wspólnie oglądają bajkę. Niedługo później otrzymała negatywny komentarz, w którym to zarzucono jej, że nie powinna pokazywać tego dziecku. - Ta bajka nie jest odpowiednia dla tak małego chłopca, po co pani mu to puszcza? Jest mnóstwo ciekawych bajeczek - napisała jedna z internautek. Jej komentarz wywołał dyskusję. Inna z fanka napisała:

A potem same brajanusze i jessiki są. Może zapytajmy psychologa o ta bajkę jak wpływ ma na małe dziecko? Jest tu jakiś psycholog?
 

Nie każdy podzielił zdanie internautek. W obronie aktorki szybko stanęła rzesza fanów, którzy podkreślili, że ich zdaniem pomysł jest genialny, a Opozda jest dobrą matką i nie powinna brać do siebie tych komentarzy. - Świetnie to wyszło. Jestem ciekawa co myślał sobie wtedy maluszek. Szkoda tylko ze dziewczyny krytykują i zastanawiam się, po co tak wszystko analizować skoro ktoś dobrze bawił, szkoda czasu - czytamy w komentarzach. 

Sama zainteresowana także zabrała głos, odnosząc się do popularnego kanału na YouTubie z animacjami "Cocomelon". - Bo chodziło o iluzję? Z Cocomelonem byłoby ciężko - wytłumaczyła swoją decyzję, dlaczego włączyła Vincentowi właśnie "Toma i Jerry'ego".

Bajki dla niemowląt - jakie warto wybierać?

Decydując się na bajki dla niemowląt, warto zwrócić uwagę na to, jakie opowiadania wybieramy. Nie tylko te głośno czytane, lecz także słuchowiska na pewno pomogą maluszkowi w codziennym rozwoju i staną się źródłem wielu cennych wartości. Jakie rodzaje bajek warto wybierać?

  • Słuchowiska - oprócz wzmacniania wyobraźni i poznawania nowych słów, staną się również metodą na odpoczynek dla rodzica. Oczywiście puszczanie bajek nie zastąpi kojącego głosu rodzica oraz jego czasu i uwagi, poświęcanych niemowlęciu, jednak słuchowisko włączone raz na jakiś czas pozwoli zrelaksować się maleństwu, a Tobie stworzy przestrzeń na chwilę dla siebie.
  • Czytanki - dzięki nim maluch poznaje tembr Twojego głosu, wzmacnia poczucie własnej wartości, rozwija wyobraźnię, poznaje świat, a przy tym - od najmłodszych lat - rozbudza zapał czytelniczy młodym człowieku. Dzięki czytaniu książek, w przyszłości dziecko, a później dorosły człowiek będzie miał szansę na: lepszą pamięć, imponujący zasób słownictwa, większe zdolności analityczne, rozwijanie wyobraźni, redukcję stresu, pogłębianie wiedzy oraz zwiększenie wrażliwości społecznej.
  • Opowiadania - najlepiej własne. Dziecko jest jak papierek lakmusowy - wyczuje każdą emocję rodzica, dlatego nic bardziej go nie przekona niż opowieść stworzona przez najbliższych. Niewątpliwie pozwoli mu się zrelaksować, wzbudzi zaufanie, wzmocni poczucie własnej wartości oraz ciekawość młodego człowieka.
  • Bajki-kołysanki - dlaczego by nie połączyć przyjemnego z pożytecznym? Bajki śpiewane to idealne rozwiązanie na wieczór i to nie tylko dla maluszka. W kołysankach najważniejszy jest rytm - spokojny i miarowy, dlatego z powodzeniem możesz wykorzystać teksty znanych Ci śpiewanek lub spróbować wymyślić własne słowa. 
Więcej o:
Copyright © Agora SA