Co z 500 plus dla dziecka? Donald Tusk sam zapowiadał złożenie wniosku o wcześniejszej podwyżce

Co będzie dalej ze świadczeniem 500 plus na dziecko? Czy rodzice otrzymają kolejne przelewy? Donald Tusk wcześniej zapowiadał złożenie wniosku o wcześniejszą podwyżkę świadczenia, stąd rodzice mają nadzieję na kontynuację programu 500 plus. Czy tak będzie? Oto co już wiemy na ten temat.

500 plus to najważniejsze świadczenie dla rodzin z dziećmi. W wielu przypadkach stanowi bardzo ważną część domowego budżetu, więc nic dziwnego, że dla rodziców każda informacja o ewentualnych zmianach jest bardzo ważna. Jedną z nich jest utworzenie nowego rządu po tegorocznych wyborach parlamentarnych. Czy będzie on kontynuował program "500 plus"? Jak się okazuje, są spore szanse, bowiem sam Tusk złożył kilka miesięcy temu wniosek o podwyżkę świadczenia wychowawczego i nie tylko.

Zobacz wideo Michał Wawer zarzuca Michałowi Kobosce niekonsekwencję w głosowaniach w Sejmie

Waloryzacja świadczenia 500 plus. Tusk wcześniej sam złożył wniosek o podwyżkę

Choć 500 plus jest dziełem PiS, to kilka miesięcy temu Boryd Budka przyznał, że zgodnie z obietnicą Tuska, KO złożyło dwa projekty ustaw - o ustanowienie 60 tysięcy złotych kwotą wolną od podatku, a drugi o podwyżce 500 plus. Jak tłumaczył szef klubu KO (za serwisem TVP Parlament) - "Chcemy wyjąć z festiwalu obietnic wyborczych Kaczyńskiego coś, co jest elementarną przyzwoitością, czyli waloryzacja świadczenia 500 plus. Już dzisiaj to świadczenie jest warte mniej więcej o około 230 zł mniej, niż w czasie, gdy było uchwalone" - tłumaczył. Istotnie Donald Tusk chciał podniesienia świadczenia wychowawczego do 800 złotych już od 1 czerwca 2023 roku i podjął ku temu odpowiednie kroki, jednak projekt nie przeszedł dalej. Ostatecznie zdecydowano o waloryzacji 500 plus od 1 stycznia 2024 roku. 

Co będzie dalej ze świadczeniem 500 plus? Czy nowy rząd będzie kontynuował projekt?

Wprawdzie nowy rząd zostanie utworzony dopiero za jakiś czas, ale już teraz wiemy, jakie są plany Opozycji w stosunku do 500 (800 plus). Jak mówił niedawno sam Tusk - "Nic co dane, nie będzie zabrane". Powiedział też, że trzeba przygotować środki na wypłaty świadczenia, bo "można się zgadzać z niektórym decyzjami, z innymi nie, że za mało dla takiej czy innej grupy, czy wszyscy mają mieć 500, czy 800 plus, ale jeśli władza już zdecydowała się na taką, a nie inną decyzję, która zmienia życie rodzinne, to nie po to się wygrywa wybory, aby demolować życie zwykłych ludzi". To pozwala sądzić, że jednak program 500 plus będzie kontynuowany przez nowy rząd i rodzice nie muszą się martwić o domowe finanse. Więcej ciekawych artykułów o dzieciach znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.