Czy zabierają świadczenie 500 plus? Pytają w sieci rodzice. KO ma jednak jasne stanowisko w tej sprawie

Czy wynik tegorocznych wyborów parlamentarnych i zmiana rządu wpłynie na wypłaty świadczenia 500 plus? Rodzice szukają w sieci odpowiedzi, ale KO ma jasne i konkretne stanowisko w tej sprawie. Jakie? Zobaczcie, co już wiemy na ten temat.

500 plus to najważniejsze świadczenie dla rodzin z dziećmi. W wielu przypadkach stanowi duże wsparcie finansowe dla domowego budżetu, więc nic dziwnego, że wielu rodziców zastanawia się, czy nowy rząd zdecyduje się zakończyć ten program socjalny. Jakie plany ma wobec 500 plus KO? Czy świadczenie będzie dalej wypłacane w takiej kwocie? Donald Tusk, lider KO jasno powiedział, jakie jest stanowisko partii wobec programów socjalnych.

Zobacz wideo Michał Wawer zarzuca Michałowi Kobosce niekonsekwencję w głosowaniach w Sejmie

Czy zabierają 500 plus? KO a przyszłość programu "500 plus" 

Jeszcze przed tegorocznymi wyborami parlamentarnymi Donald Tusk jasno powiedział, że (za serwisem RMF.FM) - "Nic co dane, nie będzie zabrane". Dodał też wówczas, że trzeba koniecznie zadbać, aby zabezpieczyć środki na wspomniane programy socjalne, bo "można się zgadzać z niektórym decyzjami, z innymi nie, że za mało dla takiej czy innej grupy, czy wszyscy mają mieć 500, czy 800 plus, ale jeśli władza już zdecydowała się na taką, a nie inną decyzję, która zmienia życie rodzinne, to nie po to się wygrywa wybory, aby demolować życie zwykłych ludzi" - tłumaczył. Podobnego zdania jest też Tomasz Siemoniak, który powtórzył słowa Tuska - (za Business Insider) - "co było dane, nie będzie odebrane". Przyznał też, że teraz będą trwały dyskusje i rozmowy co do dalszych działań rządu.

Czy to koniec 500 plus? Co będzie z obiecaną podwyżką do 800 plus?

Wynik tegorocznych wyborów parlamentarnych sprawił, że zmieni się w Polsce rząd, a wraz z nim zapewne sporo innych rzeczy. Jednak w kwestii programów socjalnych jak wynika z powyższych wypowiedzi, nie ma się o co martwić. Politycy bowiem zgodnie twierdzą, że 500 plus, jak i inne świadczenia dla rodzin z dziećmi pozostaną bez zmian. A czy dotyczy to również obiecanej podwyżki do 800 plus od stycznia 2024 roku? Sądząc z powyższego, tak - nowe, wyższe świadczenie stanie się faktem wraz z nadejściem nowego roku kalendarzowego. Rodzice mogą być więc spokojni o wsparcie finansowe od rządu. Więcej ciekawych artykułów o dzieciach znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o:
Copyright © Agora SA