Elsevier Research Impact Leaders 2023. Aż trzy uczenie z Polski z nominacją do prestiżowej nagrody

Zbliża się przyznanie corocznych nagród Elsevier Research Impact Leaders, a w 2023 roku na liście nominowanych są aż trzy polskie uniwersytety. Co to za uczelnie i w jakiej kategorii zostały nominowane do tej prestiżowej nagrody? Zobaczcie sami - będziecie zaskoczeni.

Czym jest nagroda Elsevier Research Impact Leaders? Jest to część światowej inicjatywy wydawnictwa naukowego Elsevier, które chce w ten sposób wspierać badania i rozwój nauki w wielu dyscyplinach. Od 2016 roku jest przyznawana tym instytucjom badawczym, które wniosły największy wkład w badania naukowe. W 2023 roku gala przyznania nagród Elsevier Research Impact Leaders odbędzie się 26 października w Łodzi podczas posiedzenia Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich, a wśród tegorocznych nominowanych są aż trzy polskie uniwersytety. Co to za uczelnie i w jakiej kategorii mogą zostać nagrodzone? Sprawdźcie sami.

Zobacz wideo Olga Tokarczuk doktorką honoris causa Uniwersytetu Wrocławskiego. "Wobec przemocy, śmierci, cierpnie wyobraźnia. Jako pisarka kapituluję" [WYKŁAD]

Nagroda Elsevier Research Impact Leaders. Nomimowano aż trzy polskie uniwersytety

Jak czytamy na łamach serwisu I.pl, do tegorocznej nagrody Elsevier Research Impact Leaders w kategorii badań i rozwoju naukowego w zakresie technologii i inżynierii nominowano trzy polskie uczelnie: 

  • Uniwersytet Jagielloński,
  • Politechnikę Gdańską,
  • Politechnikę Opolską.

Jak przyznał prorektor ds. nauki i rozwoju Politechniki Opolskiej, profesor Grzegorz Królczyk w rozmowie z PAP, cytowany przez I.pl - "Ta nominacja to prawdziwy prestiż i uhonorowanie pracy całego środowiska naukowego Politechniki Opolskiej. Należeć do pierwszej trójki naukowej Polski jest czymś, z czego jesteśmy - jako Politechnika Opolska - ogromnie dumni. Nie byłoby to możliwe bez podniesienia poziomu umiędzynarodowienia i współpracy naukowej z innymi uczelniami technicznymi". Istotnie nominacja do tej prestiżowej nagrody jest bardzo ważna dla polskich uczelni, bo dzięki temu stają się rozpoznawalne w świecie naukowym. 

Nagroda Elsevier Research Impact Leaders 2023. To nie jedyne takie wydarzenie

Przyznanie nagrody Elsevier Research Impact Leaders to nie jedyne takie wydarzenie w świecie nauki. Poza tym wydawnictwo Elsevier co roku organizuje również dwa inne: wybory właściciela największej bazy publikacji naukowych Scopus oraz ranking TOP 2 procent najbardziej wpływowych badaczy w skali globu. Jak podaje serwis ZUT.edu.pl, to drugie wydarzenie składa się z dwóch zestawień:

  • osoby o największym dorobku naukowym pod względem całościowym - wskazano 1119 badaczy z Polski,
  • naukowcy najczęściej cytowani w roku ubiegłym - na tej liście znalazło się 1142 badaczy z Polski.

Pełną listę wszystkich nominowanych do nagrody naukowców z całego świata możecie znaleźć w tym miejscu. Więcej ciekawych artykułów o dzieciach znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.