Dyrektor zobaczył uczennicę na zabawie. Nie tańczyła "w myśl prawa bożego". Teraz tłumaczy się kontrowersyjnej reakcji

Dyrektorowi nie spodobał się taniec uczennicy i postanowił ją ukarać. Teraz się z tego tłumaczy i przeprasza.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na Gazeta.pl
Dyrektor publicznej szkoły w Luizjanie postanowił ukarać jedną z uczennic, ponieważ zobaczył jej taniec na imprezie, która odbywała się poza placówką. 17-latka, która jednocześnie była przewodniczącą samorządu uczniowskiego i ubiegała się o stypendium, została nagrana 30 września, jak bawi się po uroczystościach Homecoming w Walker High School. DJ, który był wynajęty na imprezie. Wstawił w swoich mediach społecznościowych filmik, by pokazać, jak bawi się młodzież. Nie spodziewał się, że może tym komukolwiek zaszkodzić.

Zobacz wideo Jakie są problemy polskiej edukacji? "Każdy musi iść na korki" [SONDA]

Po kilku dniach od wydarzenia włodarz szkoły wezwał uczennicę "na dywanik". Powiedział jej wprost, że nie będzie już rekomendował jej do stypendiów i zostanie usunięta z samorządu. Powodem jest to, że "nie żyje na sposób Pana", czego dowodem miał być jej taniec. Poza tym, jak podaje huffpost.pl miał też wydrukowane wersety biblijne z zaznaczonymi fragmentami, które cytował. Dyrektor miał pytać 17-latkę "kim są jej przyjaciele i czy podążają za Panem".

O sprawie stało się dość głośno. Zachowanie dyrektorka wywołało spore oburzenie. Dlatego dyrektor postanowił zmienić zdanie i wydał na Facebooku szkoły oświadczenie. Przyznał, że rozważył swoją decyzję i "zniweczył swoje wcześniejsze plany dyscyplinarne". Poza tym przeprosił rodzinę dziewczyny i ją samą. Odniósł się też do swojego powoływania się na religię.

Podczas mojej rozmowy z uczennicą na temat imprezy tanecznej, temat przekonań religijnych został poruszony przez uczennicę i przeze mnie (...). Chociaż ta rozmowa miała na celu najlepsze intencje, rozumiem, że nie jest moim obowiązkiem określanie, jakie mogą być przekonania religijne uczniów lub innych - to powinno być obowiązkiem jednostki

- przyznał w oświadczeniu dyrektor.

Wiadomo, że po napisaniu wiadomości, dyrektor St. Pierre poprosił o przyznanie mu urlopu do końca roku szkolnego.

Dyrektor Walker High School Jason St. Pierre poprosił o urlop do końca roku szkolnego 2023-2024. Urząd okręgowy czeka na jego dokumenty, aby rozpatrzyć jego wniosek

- powiedział cytowany przez huffpost.com Joe Murphy, kurator szkół publicznych w Livingston. Nie wiadomo, jakie plany na przyszłość ma dyrektor i jaką lekcję wyniesie z całego zamieszania.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.