Urodziła bliźnięta, a trochę później jeszcze kolejne dziecko. "Doznałam szoku podczas badania USG"

Ta świeżo upieczona mama naprawdę może mówić o niezwykłym szczęściu - najpierw urodziła bliźniaki, a trochę później powitała na świecie jeszcze jednego malucha. "Doznałam szoku podczas badania USG" - relacjonuje swoją nietuzinkową historię w mediach.

Pochodzący z amerykańskiego stanu Pensylwania Dee Michelle i jej narzeczony Antonio Livingston spodziewali się bliźniąt, jednak los miał inne plany - oprócz dwojga wyczekanych maluchów rodzice wyszli ze szpitala z jeszcze jednym, dodatkowym szkrabem. Jakim cudem? Wszystko przez bardzo rzadkie, ale prawdziwe zjawisko ciąży superfetacyjnej.

Zobacz wideo Co warto wiedzieć o okresie ciąży? Na częste pytania odpowiada położna

Miała urodzić tylko bliźnięta. Na świecie powitała w sumie troje dzieci

Michelle była w ciąży, gdy wraz z mężem postanowili sobie pofolgować i pozwolili sobie na bardzo namiętną noc. Nie mieli wtedy pojęcia, jaki wpływ to będzie miało na ich życie. Do momentu, aż Dee źle się poczuła i postanowiła to skonsultować z lekarzem. Jak podaje serwis Honey.Nine, podczas wykonanego wówczas badania okazało się, że Michelle spodziewa się nie dwojga, a trojga dzieci. "Byliśmy w kompletnym szoku, jak o tym usłyszeliśmy" - powiedziała. Istotnie, Dee doświadczyła rzadkiego zjawiska, jakim jest ciążą superfetacyjna, inaczej zwana też ciążą dodatkową. Młodzi rodzice jasno przyznają, że nie mieli pojęcia o czymś takim i nie zdawali sobie sprawy, że można zajść w ciążę, już w niej będąc.

Miała ciążę superfetacyjną. Na skutek rzadkiego zjawiska urodziła trojaczki

Michelle urodziła w sumie trzy zdrowe córeczki. Wszystkie przyszły na świat tego samego dnia w odstępie zaledwie minuty, jednak bliźnięta są starsze od trzeciej dziewczynki o około sześć - siedem dni. Od tamtej pory para doczekała się jeszcze syna, a o nietypowej ciąży superfetacyjnej chętnie opowiadają w mediach społecznościowych, gdzie relacjonują też codzienne życie ze swoją gromadką. Więcej ciekawych artykułów o dzieciach znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o:
Copyright © Agora SA