Halloween, czyli All Hallows' Eve - przypada w wigilię Dnia Wszystkich Świętych. Obchodzony jest w ostatni październikowy wieczór. I chociaż święto to w Polsce ma tyle samo zwolenników, chcących celebrować ten wyjątkowy czas, co przeciwników, zakazujących bawienia się i przebierania za duchy i inne zjawy w przededniu święta zmarłych - czasu zadumy i rozmyślań nad kruchością życia, oraz wspomnień tych, których już nie ma. Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.
Kiedy jest Halloween? Święto to od niepamiętnych czasów ma jedną datę i obchodzone jest 31 października. W tym roku będzie to wtorek, przed dniem Wszystkich Świętych. Niestety nie jest to dzień ustawowo wolny od pracy czy szkoły. Jest to raczej forma wspólnej zabawy, niż typowe święto dlatego, celebrowane i obchodzone przez społeczeństwo. To jedynie okazja do wspólnych spotkań, okraszonych niebanalnym przebraniem. Na ulicach spotkać możemy wtedy przyjazne duchy, zjawy i wiedźmy - szukające słodyczy.
Warto wiedzieć, że głównym symbolem Halloween jest wydrążona i podświetlona od środka dynia, a także duchy, zombie, wampiry, czarownice, nietoperze, czarne koty, czy też pajęczyny. Niektóre domy i mieszkania są wtedy dekorowane na tę okoliczność.
Niewykluczone, że spora część małych i dużych fanów Halloween już czeka na możliwość założenia przebrania. Z tego powodu część imprez została przeniesiona na ostatni październikowy weekend. Jednak dorośli mogą zrobić sobie wolne i cieszyć się z naprawdę długiego odpoczynku. Jak to zrobić? Wystarczy złożyć wniosek do swojego pracodawcy o wykorzystanie dwóch dni z urlopu wypoczynkowego (30 i 31 października), aby cieszyć się naprawdę długim weekendem (dzień wolny od pracy jest jeszcze 1 listopada) i tym samym wziąć udział w imprezach halloweenowych. Do pracy powrócimy jedynie na dwa dni, by chwilę później znów cieszyć się wolnymi dniami i korzystać z uroków jesieni.