Imię, które "kojarzy się z arystokracją", nie cieszy się wśród Polaków popularnością. Nadano je tylko 22 razy

Wielu rodziców, szukając imion dla swych dzieci, szuka takich, które są wyjątkowe, niebanalne, a przy tym kojarzące się z elitami. "Jakie imiona są waszym zdaniem bardzo dostojne? Kojarzące się z arystokracją, trudne do zdrobnienia, posiadające taki staroświecki urok jako pełne imię?" - pyta na anonimowym forum jedna z mam. Okazuje się, że imię najczęściej wymieniane przez internautów, obecnie nie cieszy się zbyt dużą popularnością. W ubiegłym roku nadano je zaledwie 22 razy.

Imię dla dziewczynki, które "kojarzy się z arystokracją"? W tym przypadku typ może być tylko jeden. Mowa oczywiście o Józefinie. Ma ono swoje korzenie w języku hebrajskim i jak to często bywało, pochodzi od męskiego imienia Józef. Posiadaczką tego niebanalnego imienia, która zapisała się na kartach historii, była cesarzowa Francji, Józefina pierwsza żona Napoleona I, która wraz ze swoim mężem, stała się również pierwszą cesarzową Francuzów oraz królową Włoch. Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Relacja z filmu "Chłopi". Pojedzie na Oscary?

Arystokratyczne imię dla dziewczynki nadane tylko 22 razy

Józefina to imię, które kojarzy się z elitami i arystokracją. Zapewne przez jedną z najpopularniejszych właścicielek tego imienia. Chodzi oczywiście o Józefinę - cesarzową Francji, która następnie przyjęła tytuł cesarzowej Francuzów i królowej Włoch. Niestety zbyt długo nie nosiła ona diademu. Józefina de Beauharnais, bo o niej mowa, była cesarzową przez zaledwie sześć lat. Ze względów dynastycznych, Napoleon I, jej mąż, rozwiódł się z Józefiną i następnie poślubił Marię Ludwikę, córkę cesarza Franciszka II. Potomkami Józefiny są dziś członkowie europejskich rodów królewskich, panujących w Szwecji, Danii, Norwegii i Belgii. Diadem, który nosiła cesarzowa Józefina, niegdyś był w posiadaniu królowej Szwecji, żony Oskara I, a dziś ma go królowa Danii, Małgorzata II.

Jednak czy to imię pasuje do małej dziewczynki? Rodzice, którzy pragną, aby imię ich dziecka było oryginalne, niebanalne, a przy tym klasyczne i niosące ze sobą pewną historię - stawiają na Józefinę, czyli małą Józię - jak to pieszczotliwie i zdrobniale można się do niej zwracać. Jednak niestety nie posiada ono zbyt dużo zwolenników. W ubiegłym roku tylko 22 dziewczęta otrzymało tak na imię. Jak podaje portal jakiemie.pl, również liczba noszących to imię kobiet nie jest zbyt wysoka. Obecnie mamy jedynie 873 Polki o tym imieniu.

Samo imię ma oznaczać "Bóg będzie wybawcą". Kojarzy się z osobą szczęśliwą, radosną i z wielkim sercem. Osoba je nosząca jest przyjacielska, mądra, troskliwa i wrażliwa. Podejmuje ryzykowne wyzwania i lubi wyznaczać sobie cele. Wierna przekonaniom, nie często zmienia zdanie.

Więcej o:
Copyright © Agora SA