Książka dla przyszłej mamy. Co kupić? Trzy pozycje, które są hitem na rynku parentingowym od lat

Książka dla przyszłej mamy? My jesteśmy na tak. Co kupić przyjaciółce, siostrze, kuzynce, aby nieco oswoić je z tematem ciąży, porodu i opieki nad maluszkiem? Zamiast opasłych naukowych opracowań, warto skupić się przede wszystkim na poradach specjalistów, którzy rozprawiają się z wieloma mitami i nieco odczarowują czas ciąży, porodu i połogu. Te trzy pozycje, które polecamy, znajdują się na wśród hitowych bestselerów na rynku paretingowym. Warto mieć je w swojej biblioteczce.

Książka dla przyszłej mamy? Udając się z wizytą do bliskiej osoby, która spodziewa się po raz pierwszy dziecka - warto zabrać ze sobą kilka drobiazgów. Obiad, kilka zdrowych przekąsek to pewniak, który sprawdzi się w każdej sytuacji. Jednak fajnym prezentem dla przyszłej mamy będzie również książka. Wiele kobiet zastanawia się, jakie książki warto przeczytać przed porodem, aby nieco odczarować ten wyjątkowy czas i rozprawić się z wieloma mitami? Przedstawiamy trzy hity wśród książek o tematyce paretingowej. Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Gwałt na planie filmu "Chłopi" na Jagnie. Filmowy Boryna mówi, jak to wyglądało

Jaką książkę kupić mamie, która spodziewa się dziecka? Poznaj nasze trzy propozycje

Jaką książkę kupić mamie? Jakie książki warto przeczytać przed porodem? Te pytania pojawiają się dość często na wielu grupach w mediach społecznościowych wśród kobiet, które po raz pierwszy są w ciąży, ale także i ich najbliższych. Zatem, co się sprawdzi i jakie pozycje będą najlepsze? My stawiamy na pewniaki i hity wśród książek na listach paretingowych.

Zatem zaczynając od kompendium wiedzy na temat okresu starań się o dziecko, samej ciąży, porodu i połogu, warto bazować na wiedzy specjalistów. Tutaj fajnym pomysłem będzie "Książka o ciąży" autorstwa Michała Lipy i Nicole Sochacki-Wójcickiej (znanej influencerki - Mamy Ginekolog). Jak czytamy na stronie sklepu, jest "to fachowa wiedza napisana językiem zrozumiałym dla pacjentek w każdym wieku. "Książka o ciąży" jest doskonałą pozycją dla kobiet planujących zajść w ciążę, ciężarnych, ale również i kobiet, które były już w ciąży - mam, babć. Obala wszechobecne mity związane z ciążą, porodem i połogiem. Przy okazji, zdradza nieco sekretów ze świata medycznego, o których nie przeczytasz nigdzie indziej".

 

Jeśli jednak szukasz czegoś, co nie będzie tylko fachową i specjalistyczną encyklopedią, ale także książka, w której znajdziesz odrobinę humoru (tego czarnego również) - warto tutaj sięgnąć po "Ciężarówką przez 9 miesięcy Przewodnik po ciąży i okolicach" autorstwa Cooke Kaz. To pozycja, z której każda przyszła mama znajdzie odpowiedzi na nurtujące ją pytania. Co dzieje się z jej ciałem i organizmem jej dziecka? Jaki etap właśnie przechodzi, a jaki nadchodzi? Co oznaczają wszelkie dolegliwości? Wydanie polskie dodatkowo zostało wzbogacone o adresy i kontakty przydatne dla każdej przyszłej mamy (poradnie laktacyjne, opieka społeczna, informacje o szczepieniach itp.).

Ostatnią z polecanych przez nas pozycji jest: "Dlaczego nikt mi tego nie powiedział?" książka napisana przez Natalia Hailes , Ash Spivak. To lekka lektura, która w zabawny i prosty sposób przekaże najważniejsze informacje o ciąży i wszystkim, co dzieje się później, czyli poród i okres połogu ze wszystkimi jego blaskami i cieniami. Ta pozycja nieco "odstresuje" mamy i ułatwi im spojrzenie na swój aktualny stan, nieco innym, łaskawszym okiem, ale także podpowie, co może przydać się w zakupie wyprawki, a co lepiej sobie odpuścić.

Jaką książkę o noworodku polecają specjaliści?

Książek o tematyce ciąży, porodu, połogu i opieki nad noworodkiem jest naprawdę ogromna ilość na rynku. Zatem, która z nich będzie najlepsza? Tu nie ma jednoznacznej odpowiedzi, bo przede wszystkim zależy ona od tego, czego tak naprawdę szukamy. Jedną z pozycji obowiązkowych jest na pewno polecana przez rodziców książka: "Jak zrozumieć małe dziecko", czyli przewodnik łączący w sobie najważniejsze dla przyszłych rodziców zagadnienia: sen, jedzenie, budowanie relacji bez kar i nagród, zabawę, odpieluchowanie i adaptację przedszkolną.

Kolejną pozycją wartą rozważenia będzie również poradnik "Położna Izabela Dembińska. Pierwsze chwile z noworodkiem", który jest kontynuacją książki "Rodzić można łatwiej". Tutaj położna jednak skupia się na pierwszych trudnościach, jakie może rodzic napotkać na swojej drodze z noworodkiem. Problemy laktacyjne, kolki, ząbkowanie, czy chociażby niedający się utulić płacz dziecka.

Co jeszcze dołożylibyście do tej listy? Jakie książki warto przeczytać przed porodem? Jakie książki o ciąży polecacie?

Więcej o: