Dzień znaczka pocztowego i poczty polskiej w przedszkolu. Przebrania oraz scenariusze zajęć i zabaw

Jak świętować z przedszkolakami dzień znaczka pocztowego i poczty polskiej? Za co przebrać maluchy? Jakie zabawy i zajęcia im zorganizować? Jeśli nie macie pomysłu, koniecznie sprawdźcie nasze gotowe scenariusze na ten dzień.

9 października przypada Światowy Dzień Znaczka Pocztowego oraz Światowy Dzień Poczty, natomiast 18 października w Polsce obchodzimy oficjalne święto Poczty Polskiej. Ten dzień to okazja, aby pokazać najmłodszym, jaką rolę ma wspomniana poczta i listonosze w życiu codziennym. A jak można obchodzić Dzień Znaczka i Dzień Poczty Polskiej w przedszkolu? Oto nasze pomysły na przebrania i gotowe scenariusze zajęć dla maluchów.

Dzień Znaczka i Poczty Polskiej w przedszkolu. Pomysły na przebrania dla maluchów

Obowiązkowym elementem świętowania Dnia Znaczka Pocztowego i Poczty w przedszkolu są przebrania. A za co mogą się przebrać maluchy? Przede wszystkim za listonosza - wystarczy granatowa bądź ciemnoniebieska bluza i spodnie w tym samym kolorze, a do tego charakterystyczna czapka i torba pełna listów i paczek. Drugą postacią jest "pani z poczty" - dziewczynki mogą ubrać się po prostu na galowo, a uzupełnieniem stroju będzie stempelek i poduszeczka z tuszem. Dodatkowo można zrobić z kartonu wspomniane okienko, przy którym będzie "pracowała" tego dnia "pani z poczty". 

Dzień Znaczka i Poczty Polskiej w przedszkolu. Scenariusze zajęć i zabaw dla maluchów

Jak świętować z przedszkolakami Dzień Znaczka i Poczty Polskiej? Na pewno nie może się obyć bez wesołej piosenki, np. "Pan Listonosz" autorstwa lubianych "Śpiewających Brzdąców".

 

A jakie zabawy można zorganizować maluchom? Oto kilka ciekawych propozycji (za serwisami Dzieckiem Bądź i Edukacja.edux.pl): 

  • zabawa w listonosza - gra ruchowa, w której każde dziecko musi pokonać tor przeszkód tak, aby nie upuścić przesyłki (paczki),a
  • pocztowa matematyka - maluchy muszą przykleić na kopercie tyle znaczków, ile wskazuje liczba, na wylosowanym kartoniku,
  • nauka zapamiętania swojego adresu domowego i zasad, komu go nie podawać,zapoznanie z atrybutami listonosza i pojęciami związanymi z pocztą - kolorowe karty można pobrać z tego miejsca,
  • zagadka o listonoszu - "Chodzi z dużą torbą i z tego jest znany, że nosi przekazy, listy i telegramy.
  • projektowanie własnego znaczka pocztowego - zabawa plastyczna.

Więcej ciekawych artykułów o dzieciach znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o:
Copyright © Agora SA