W tym wiralowym wideo, pod którym pojawiła się masa komentarzy, główną rolę gra noworodek i jego ogromna blizna na plecach. Dziecko cierpi na rozszczep kręgosłupa, ale rodzice małego Noah postanowili uczcić jego wyjątkowość i siłę poprzez zorganizowanie wyjątkowej sesji. Fotograf wykonał kawał dobrej roboty. Oprócz zdjęć udostępnił on również film z tego wydarzenia, które - jak się okazuje - wiele znaczy dla osób zmagających się z tym schorzeniem. "Tak wiele miłości i tak wiele bólu ma ten malec. Też przez to przechodzę" - napisała jedna z internautek pod opublikowanym filmem. Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.
"To wyjątkowa sesja noworodkowa, której nigdy nie zapomnimy" - napisał fotograf Sally Gillard w opisie do filmu. "Powierzenie nam stworzenia pierwszych portretów Noah było absolutnym zaszczytem. Nie możemy się doczekać, aby zobaczyć jego zdjęcia i obserwować, jak rośnie" - dodał autor zdjęć. To, co małego chłopca odróżnia od innych uwiecznionych na zdjęciach dzieci, jest wielka blizna spowodowana rozszczepem kręgosłupa.
Pod filmem pojawiła się cała masa komentarzy pełnych słów wsparcia - zarówno od osób zmagających się z tym schorzeniem, jak i ich najbliższych. "Jako mama dwójki dzieci z rozszczepem kręgosłupa, ta sesja topi moje serce! Żałuję, że nie byłam na tyle odważna, by zrobić im zdjęcia noworodkowe" - napisała jedna z internautek. "Urodziłam się z rozszczepem kręgosłupa. Wiem, co to walka. Uwielbiałam oglądać ten film" - dodała kolejna osoba. "Oglądam i płaczę, ile to malutkie dziecko musiało przejść i jak wiele jeszcze bólu przed nim" - czytamy w komentarzu.
Rozszczep kręgosłupa to schorzenie polegające na nieprawidłowym rozwoju kręgosłupa spowodowanym niezamknięciem kanału kręgowego. Wada ta powstaje jeszcze w czasie życia płodowego, już około 3 tygodnia ciąży. W zależności od obszaru wystąpienia, wyróżnia się przepukliny okolicy szyjnej, piersiowej, lędźwiowej i krzyżowej. Leczenie tej wady wrodzonej zależne jest przede wszystkim od stopnia komplikacji. Wiele osób żyjących z tą wadą może nawet nie wiedzieć o jej istnieniu, gdyż nie jest widoczna i może nawet nie przeszkadzać w normalnym funkcjonowaniu. Większość dzieci wymaga jednak gimnastyki korekcyjnej oraz specjalnego zaplecza ortopedycznego, takiego jak wkładki ortopedyczne czy używanie kul lub ortez. Często źle rozwijający się kręgosłup poddaje się deformacjom od lekkich (np. skolioza) aż do takich, które mogą być niwelowane jedynie za pomocą operacji.