Urodziła 7 dzieci. W życiu stosuje kilka zasad, aby móc zaoszczędzić

Utrzymanie rodziny nie jest łatwym zadaniem. Szczególnie ciężkie jest to w przypadku licznych rodzin, gdzie jest więcej niż jedno, czy dwójka dzieci. Pewna mama pokazała, jak sobie radzi mając aż siedmioro pociech!

Więcej ciekawych treści znajdziesz na Gazeta.pl
Niektórzy mają naprawdę liczne rodziny. The Sun opisało historię Tess Hiddings, która doczekała się siedmiorga pociech. Kobieta jest mamą: siedemnastoletniego Jacoba, piętnastoletniej Savannach, trzynastoletniej Amiach, jedenastoletniej Ziony, ośmioletniej Neveach oraz sześcioletnich bliźniaków: Hiszkiasza i Lewiego.

Zobacz wideo Jakie sposoby na oszczędzanie mają Polacy? [SONDA]

Utrzymanie takiej gromadki z pewnością nie jest proste. Kobieta pokazuje, jak sobie z tym radzić, przez co stała się bardzo popularna. Szczególnie że jej triki są naprawdę zaskakujące.
Tess udowodniła m.in., że da się obniżyć koszty utrzymania gospodarstwa domowego tak, by zakupy spożywcze dla tak dużej rodziny wynosiły jedynie 160 funtów tygodniowo.

Kryzys kosztów utrzymania ogromnie dotknął wszystkich, których znam - nawet bogatych ludzi. Nie sądzę, aby ktokolwiek nie został dotknięty, ale dla nas oznacza to cięcie kosztów tam, gdzie możemy. Pozbyliśmy się nieistotnych rzeczy i uszczelniliśmy wszystkie nasze finanse, co było trudne, ale jak dotąd udało nam się uniknąć długów. Życie stało się trudniejsze, ponieważ nie było nadmiaru pieniędzy do wydania poza domem, ale moim mottem zawsze było, że jeśli ich nie mamy, nie dostaniemy tego.

- powiedziała Tess w rozmowie z NeedToKnow.co.uk.

Kobieta w przypadku robienia zakupów spożywczych korzysta z różnych aplikacji, dzięki czemu może korzystać z wielu kuponów i płacić mniej.

Często można dostać artykuły spożywcze o wartości około 25 funtów lub więcej za 3 funty - nawet pełne posiłki.

- opowiada kobieta. Dlatego większość zakupów zamawia przez aplikacje, a później pod koniec dnia odbiera z wybranego sklepu. Przyznaje, że czasem robi zamówienia w kilku sklepach, raz udało się jej nawet wydać 12 funtów na jedzenie warte 100 funtów.
Tess zdradza, że gotuje większe porcje, a nadmiar zamraża, dzięki czemu nic się nie marnuje. Zachęca także do odwiedzania marketów w późniejszych godzinach, kiedy wiele produktów jest wyprzedawanych w niższych cenach, żeby się nie zmarnowały. Wtedy matka kupuje np. większe ilości mięsa i je mrozi.

Matka zdradza także, że warto kupować hurtowe ilości jedzenia, które się nie zmarnuje. W sieci często można trafić na atrakcyjne promocje i obniżki.

Strony internetowe, takie jak Amazon, oferują kody rabatowe przy zakupie wielu przedmiotów naraz. Oszczędza dużo na przedmiotach takich jak papier toaletowy, a nawet batoniki owocowe. Wszystkie okazują się być niższe niż połowa cen w supermarketach przy zakupie hurtowym. Często też korzystam z kuponów.

- opowiada kobieta. Tess wie, że wyjścia z taką gromadką dzieci mogą być bardzo kosztowne. Dlatego zawsze zabiera ze sobą jedzenie i picie, by nie kupować ich np. na plaży, gdzie mogą być drogie. Jej zdaniem należy racjonalnie podchodzić do swoich pieniędzy i nie kupować czegoś, na co danej osoby nie stać. Nie rozumie brania bezmyślnych pożyczek, które potem ciężko spłacić.

Warto kupować używane rzeczy

Kobieta zdradza też, że dużo oszczędza, kupując wiele przedmiotów na portalach sprzedażowych. W sieci pojawia się też wiele ogłoszeń, w których ludzie oddadzą coś za darmo.

Mój najstarszy syn niedawno chciał przerobić swoją sypialnię i udało mu się zdobyć łóżko na poddaszu, biurko i fotel do gier - za darmo. Udało mi się znaleźć dwa takie same rowery na urodziny moich bliźniaków, oba w nieskazitelnym stanie za 40 funtów każdy, podczas gdy są w sklepie 150 funtów. Jest tak wiele okazji, ponieważ ludzie sprzedają rzeczy za prawie za nic, ponieważ po prostu chcą, aby zniknęły. Jak to się mówi: "Śmieci jednego człowieka są skarbem drugiego"

- tłumaczy Tess. Przyznaje, że możliwość dopinania budżetu domowego jest możliwa, dzięki zaangażowaniu w oszczędzanie też dzieci. Jej pociechy także korzystają z różnych sztuczek, by nie wydawać zbyt dużo pieniędzy.

Więcej o:
Copyright © Agora SA