Wydepilowała córce wąsik, by nie dokuczali jej w szkole. "Dzieci bywają brutalne"

Przygotowywała córkę do pójścia do nowej szkoły. Nie chciała, aby inne dzieci jej dokuczały, dlatego postanowiła wydepilować dziewczynce wąsik. "Gdy byłam jej tym wieku, mama zabroniła mi golić nóg. Robiłam to potajemnie za jej plecami" - komentuje internautka.

Pójście do nowej szkoły jest dla każdego dziecka ekscytującym przeżyciem. Nawiązanie wartościowych znajomości jest dla nich niemniej ważne, niż zdobycie wiedzy. Każdy chce być lubiany i akceptowany. Okres dojrzewania bywa jednak trudny, a młodzież potrafi być okrutna i dokuczać innym z powodu wyglądu. Złośliwie docinki i komentarze bywają bolesne, a co gorsza, potrafią przetrwać w naszych wspomnieniach przez wiele lat.

Przed rozpoczęciem szkoły wydepilowała córce wąsik

Mama opublikowała na TikToku filmik, na którym podzieliła się swoimi przemyśleniami związanymi z pójściem córki do szkoły. Dziewczynka wybierała się do gimnazjum będącego odpowiednikiem polskiej siódmej klasy podstawowej. Kobieta ostrzegła córkę, że w okresie dojrzewania dzieci bywają trudne i mogą jej dokuczać. Na filmiku widać, jak obie stoją w łazience. Gdy dziewczynka usiadła, mama wydepilowała jej włoski pomiędzy brwiami oraz wąsik. Obawiała się, że mogą być dla niej potencjalnym powodem do przytyków. "Przygotowuję córką na pójście do gimnazjum. Dzieciaki bywają brutalne, dlatego zrobię wszystko, aby było to dla niej komfortowe doświadczenie" - wyjaśniła. Więcej artykułów o tematyce szkolnej przeczytasz na stronie Gazeta.pl.

Zobacz wideo Joanna Opozda znów uderza w alimenciarzy. Zauważa luki prawne

 

"Dokuczali mi z powodu monobrwi i wąsów"

Nagranie stało się prawdziwym hitem TikToka, bo polubiło je 2,5 miliona osób. Pojawiło się pod nim także tysiące komentarzy. Wielu internautów utożsamiało się z dziewczynką i szczerze przyznało, że gimnazjum również było wyjątkowo trudnym okresem w ich życiu. Niektórzy z żalem twierdzili, że nie mieli tak otwartych rodziców i zdarzyło im się golić nogi w tajemnicy przed mamami. "Tak właściwie to najgorszy etap w mojej edukacji", "W gimnazjum byłam bardzo niepewna siebie", "To był dla mnie najgorszy czas, cieszę się, że ją do niego przygotowujesz", "Rozumiem to. Mi też dokuczali z powodu monobrwi i wąsika", "Cieszę się, że ją uprzedziłaś. Mnie prześladowano i to nie było zabawne. Mam nadzieję, że będzie jej dobrze w tej szkole", "Na szczęście moja siostra zaczęła regulować mi brwi, gdy tylko poszłam do gimnazjum", "Oczy mi się zaszkliły, bo dzieci są brutalne. Gdy byłam jej tym wieku, mama zabroniła mi golić nóg. Robiłam to potajemnie za jej plecami", "Wzmacniaj jej pewność siebie. Mam nadzieję, że nowa szkoła będzie niesamowitym przeżyciem i dla ciebie i dla niej" - pisali.

Więcej o: