Niezwykłe nagranie noworodka. Mama nie mogła uwierzyć w to, co robi dziecko. "Ma tylko dwa i pół dnia"

Jedne dzieci rozwijają się szybciej, inne wolniej. Są jednak takie, które zaskakują wszystkich wokół swoimi umiejętnościami, które mają niemalże od urodzenia!

Mówi się, że nie powinno się porównywać dzieci, że należy im pozwolić rozwijać się we własnym tempie. Są oczywiście jakieś odgórnie przyjęte normy, kiedy dziecko powinno coś umieć. W ten sposób rodzic może kontrolować, czy nie dzieje się nic niepokojącego i np. pociecha nie wymaga wizyty u specjalisty.

Zobacz wideo Kiedy dziecko zaczyna siadać?

Pewna mama była jednak niezwykle zaskoczona tym, co potrafi jej noworodek. Dziecko nie miało trzech dni, gdy zaczęło zachowywać się jak kilkumiesięczny maluch... Na szczęście udało jej się nagrać swoją pociechę, ponieważ jest przekonana, że nikt nie uwierzyłby jej "na słowo".

Portal Mirror opisał reakcję Samanthy Mitchell z White Oak w Pensylwanii w USA, która zobaczyła, niezwykłe tempo rozwoju jej córeczki Nyilah Daise Tzabari. Każdy rodzic ma świadomość, że noworodki zazwyczaj tylko śpią i jedzą. Kobieta była więc w ogromnym szoku, gdy j jej trzydniowe dziecko zaczęło podnosić głowę. Jakby tego było mało, maleńka dziewczynka próbowała przemieszczać się w łóżeczku.

Kiedy po raz pierwszy zobaczyłam, jak pełza, byłam w całkowitym szoku. Przez większość swojego życia opiekowałam się dziećmi i nigdy wcześniej nie widziałam czegoś takiego (...) Moja mama była jedyną osobą w pokoju, kiedy to się stało i kazała mi to nagrać. W przeciwnym razie nikt by mi nie uwierzył

- mówi 34-letnia matka. Nagranie swojej pociechy umieściła w świeci. I okazało się prawdziwym wiralem. Można na nim zobaczyć maleńkie dziecko, które pewnie podnosi główkę, leżąc na brzuchu i wydaje dźwięki, których zdecydowanie nie wydają jeszcze noworodki.

Film został nagrany, gdy Nyilah nie miała nawet pełnych trzech dni. Miała dwa i pół dnia

- wyjaśnia świeżo upieczona mama, która nie może uwierzyć, w umiejętności swojej córeczki.

34-latka twierdzi, że jej maleństwo mając 18 dni, zaczęło przewracać się z brzucha na plecy. Teraz ma 3,5 miesiąca i mama zakłada, że niebawem jej córka... zacznie chodzić!

Bez wątpienia wkrótce zacznie chodzić. W tej chwili stoi. Nie próbujemy zmusić jej do stania. Ona po prostu nie chce ugiąć kolan i usiąść. Jeszcze nie stoi samodzielnie, ale stoi, trzymając się nas i zawsze próbuje wstać (...). Czuję się, jakbym nigdy nie urodziła noworodka

- tłumaczy Nyilah. Dodaje też, że dziewczynka próbuje naśladować swoich rodziców, od momentu, gdy skończyła 1,5 miesiąca.

Dla mnie to był pierwszy raz, kiedy byłem z noworodkiem i myślałem, że jej zachowanie jest normalne, dopóki ludzie nie zaczęli mi mówić, że tak nie jest. Myślałem, że takie są dzieci, ale tak naprawdę jej zachowanie nie jest przeciętne dla dziecka w jej wieku

- powiedział Ofer Tzabari, ojciec dziecka w rozmowie z "Mirror".

Niezwykłe "umiejętności" mogą być problemem

Nie ma jednak wątpliwości, że taki nadzwyczaj szybki rozwój dziecka może być objawem jakichś problemów. Prawdopodobnie maleństwo wymaga fizjoterapii. Umiejętności mogą nie być kwestią "siły", a wzmożonego napięcia obręczy barkowej noworodka. Warto więc skonsultować umiejętności ze specjalistą.

Silne dziecko, wysoko trzymające głowę, chcące od razu stać na nogach, a jednocześnie niedające się dotknąć, płaczliwe, prężące się i wyginające w literę C – tak w skrócie i dużym ogóle często mówi się o maluchach, które posiadają wzmożone napięcie mięśniowe.

- wyjaśnia na swojej stronie @mamarehabilitantka. Ekspertka tłumaczy też, że problem ten może mieć podłoże neurologiczne lub wiązać się z niewłaściwymi nawykami w stosunku do dziecka. W pierwszym przypadku może to wiązać się z "zaburzeniem w ramach ośrodkowego układu nerwowego".
Dziecko, u którego zostanie zdiagnozowane wzmożone napięcie mięśniowe, musi być regularnie rehabilitowane. Brak reakcji może wiązać się z nadmierną płaczliwością i późniejszymi problemami w rozwoju dziecka.
Więcej ciekawych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Więcej o: