Dziewczynka przyszła na świat z wyjątkowymi włosami. Internauci w szoku. "Myślałam, że to laleczka"

Niektórzy twierdzą, że wszystkie noworodki są takie same. W tym przypadku bez wątpienia nikt, by tak nie stwierdził. Dziewczynka bez wątpienia wyróżnia się spośród wszystkich maluszków!

dzieckoWiele osób uważa, że noworodki i malutkie dzieci nie należą do najpiękniejszych. Są pomarszczone, wymęczone porodem itp. Trzeba jednak przyznać, że dla rodziców, ich pociechy są zawsze najpiękniejsze i są zafascynowani każdą fałdką, paluszkiem, czy włoskiem. Niekiedy jednak na świat przychodzą maluszki, które naprawdę wyglądają, jakby nie były prawdziwe.

Zobacz wideo Jakie zachowania naszego dziecka powinny nas zaniepokoić? "To, co normalne, konsultujemy u specjalisty"

Na Facebooku pojawiło się nagranie, na którym pielęgniarka trzyma maleńką, na oko kilkutygodniową, dziewczynkę . Niby nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że maleństwo ma włosy białe niczym mleko. Wygląda naprawdę niesamowicie.

Niektórzy internauci nie mogli uwierzyć, że dziecko jest prawdziwe. Filmik wywołał spore poruszenie w sieci. Obejrzano go i udostępniono kilkadziesiąt tysięcy razy. Wiele osób nie kryło, że jest zachwyconych niezwykłą urodą maleńkiej dziewczynki:

O rany, na początku myślałem, że to lalka. Ona jest taka piękna

- napisała jedna z komentujących osób. Inni też mieli podobne odczucia: "Myślałam, że ten maluch to lalka!", "To piękna dziewczyna. Bardzo unikalny", "To jest anioł!", "Jest absolutnie wspaniała!", "Myślałem, że jest lalką, dopóki nie zobaczyłem, jak poruszają się jej palce. Absolutnie wspaniałe dziecko", "Co za piękna, wyjątkowa dziewczynka taka śliczna", "Jak aniołek!", "OMG jestem zakochana! Chcę takie dziecko" - pisali też inni.

Dziewczynka z białymi włosamiDziewczynka z białymi włosami Facebook/screen/@malemidwife97

Wiele osób podejrzewa u dziewczynki albinizm

W komentarzach pod nagraniem pojawiły się przypuszczenia, że dziecko może mieć albinizm. Jest to genetycznie uwarunkowany niedobór (bądź brak) melaniny w organizmie. Osoba z albinizmem ma bardzo jasny odcień skóry, białe włosy, brwi i rzęsy oraz różowawe tęczówki. Albinosi są bardzo wrażliwi na promieniowanie UV, dlatego nie mogą zbyt długo i bez odpowiedniej ochrony przebywać na słońcu. Albinizm wśród ludzi występuje naprawdę rzadko. Częstotliwość średnio od 1:5000 do 1:15 000. Co ciekawe, w niektórych populacjach występuje dużo częściej, np. w Tanzanii. 

W komentarzach pojawiła się jednak odpowiedź (zapewne bliskich dziewczynki z jasnymi włoskami), że dziecko nie jest albinosem i po prostu ma taką nietypową, chociaż bez wątpienia piękną, urodę. Nie jest ona jednak związana z genetycznym niedoborem melaniny.
Więcej ciekawych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Więcej o:
Copyright © Agora SA