Tańczyła taniec Wednesday, a teraz ukochana dyrektorka z Sosnowca musi pożegnać się z posadą

Ewelinę Stasik, dyrektorkę IX LO w Sosnowcu, wszyscy mieli okazję poznać, kiedy na światło dzienne wypłynęło nagranie, jak tańczy na studniówce taniec Wednesday. Jednak nie taniec, a wyjątkowe podejście do uczniów, rodziców i nauczycieli spowodowało, że dyrektorkę z liceum uwielbiają wszyscy. Teraz jednak zdecydowała się ona pożegnać z posadą. Powód? Zbyt niska pensja.

Ewelina Stasik, stojąca na czele IX LO w Sosnowcu złożyła rezygnację do Urzędu Miasta z zajmowanego przez siebie stanowiska. Jak sama przyznała w rozmowie z "Gazetą Wyborczą", powód jej decyzji jest przyziemny i bardzo prozaiczny. Chodzi o jej wynagrodzenie. "Z poczucia misji się nie da wyżyć" - powiedziała kobieta. Uczniowie i ich rodzice nie chcą pogodzić się z tym faktem i zapowiadają walkę o pozostanie Stasik na stanowisku dyrektora szkoły. Interweniowano również u prezydenta miasta. Czy to pomogło? Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Robert Biedroń: PiS reaguje na "Zieloną Granicę" językiem jak z dyktatury

Czy Stasik zmieni zdanie i zostanie na stanowisku dyrektora? Głos w sprawie zabrał prezydent miasta

Kilka dni temu gruchnęła informacja, że znana z tik tokowego filmu dyrektorka, która zatańczyła słynny taniec Wednesday - chce oddać stery i ustąpić ze stanowiska. Jak podaje "Gazeta Wyborcza", decyzję oznajmiła 19 września, w czasie zebrania Rady Rodziców i konferencji z nauczycielami. Powodem jej decyzji są względy finansowe. "Myślę, że przez sześć lat udało mi się stworzyć szkołę idealną zarówno dla młodzieży, jak i dla pracowników. Dla mnie to też jest szkoła idealna i serce mi pęka, że musiałam złożyć rezygnację. Ale życie jest życiem. Muszę teraz pomyśleć o swojej teraźniejszości i przyszłości, bo z poczucia misji się nie da wyżyć. Mam kredyt hipoteczny, wszystko wokół drożeje. Tymczasem moje wynagrodzenie wynosi 5 tys. zł na rękę i jako dyrektor nie mam prawnej możliwości dobrania sobie godzin ponadwymiarowych czy podjęcia dodatkowej pracy w innej szkole" - przytacza słowa Stasik "Wyborcza".

Uczniom, jak i ich rodzicom trudno było pogodzić się z informacją o odejściu Stasik. Zapowiedzieli walkę o dyrektorkę. Jednym z pomysłów, jaki się pojawił, było założenie konta w serwisie Patronite, by zrzucać się na wynagrodzenie dla niej.

Jednak w jej sprawie interweniowano również u prezydenta miasta, który swoimi działaniami mógłby wpłynąć na decyzję Stasik. Czy to pomogło? Zdaje się, ze tak, bo na profilu w mediach społecznościowych, prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński, poinformował, że dyrektorka zostaje. "Spotkaliśmy się, rozmawialiśmy długo i jak zawsze naprawdę miło. Uspokajam uczniów, rodziców oraz całą społeczność IX LO - pani dyrektor zapewniła mnie, że zostaje w szkole i nic się w tej kwestii nie zmienia" - zaczął swój wpis Arkadiusz Chęciński.

Pod postem pojawiła się lawina komentarzy. "Cieszę się, że Pani Dyrektor zostanie na stanowisku"; "Sosnowiec nie może stracić takiego Dyrektora"; "Podziękowania dla Pana Prezydenta Arkadiusz Chęciński oraz Pani Dyrektor Ewelina Stasik za chęć współpracy na rzecz szkoły i młodzieży, która tak szczyci się takim Dyrektorem. Wszyscy chcemy by Pani Dyrektor czuła się doceniona także na płaszczyźnie finansowej" - napisali internauci.

Więcej o: