Przerażający incydent na wycieczce w górach. Mama zasłoniła dziecku oczy, ojciec wszystko nagrywał

Rodzice z dziećmi pojechali na wycieczkę w góry. Piknik zakłócił im niedźwiedź, który postanowił poczęstować się jedzeniem. "Super reakcja i stalowe nerwy. Respekt" - piszą internauci, chwaląc postawę mamy.

Na TikToku opublikowano nagranie z wycieczki górskiej. Rodzina z dziećmi postanowiła zrobić przerwę w wędrówce i zjeść wspólny posiłek w jednym z wyznaczonych do tego celu miejsc. Na drewnianym stoliku rozłożyli jedzenie i napoje, gdy nagle w ich stronę zakradł się nieproszony gość.

Przerażający incydent na wycieczce w górach

Więcej artykułów o tematyce parentingowej przeczytasz na stronie Gazeta.pl.

Zobacz wideo Joanna Opozda znów uderza w alimenciarzy. Zauważa luki prawne

Na nagraniu widać, jak niedźwiedź (najpewniej zwabiony zapachem jedzenia) podszedł do turystów i wszedł na stół, aby poczęstować się przysmakami. Przerażona rodzina zesztywniała ze strachu. Mama zachowała spokój, unikała kontaktu wzrokowego ze zwierzęciem i zasłoniła synkowi oczy, aby nie wpadł w panikę. Podobnie postąpiła druga dziewczynka, która nie reagowała na zachowanie niedźwiedzia. Tylko jedna osoba zdobyła się na odwagę, by wyciągnąć telefon i nagrać zajście. Najpewniej był to tata. Zwierzę co chwila zerkało na ludzi, ale nikt nie próbował zabrać mu jedzenia. Pod nagraniem pojawiła się masa komentarzy od internautów. Zgodnie przyznali, że rodzina musiała przeżyć chwile grozy. "Naoglądam się, a później boję się po lesie chodzić i grzyby zbierać", "Ale spogląda się co jakiś czas na ludzi, czy mu nie zabronią", "Ja bym chyba zawalu dostała", "Boże jaki głodny. Jednak powoli zsuwałabym się z ławeczki", "Super reakcja i stalowe nerwy. Respekt", "Jedyne, co należy zrobić w takich sytuacjach, to zachować spokój. Spotkałam niedźwiedzia brunatnego. Myślałam, że dusza opuści zaraz moje ciało", "Jestem przekonana, że przez ten cały czas się modliła" - pisali.

Jak zareagować, gdy spotkamy niedźwiedzia?

Chociaż lato już minęło, wiele rodzin decyduje się na wycieczki górskie także jesienią. W Polsce niedźwiedzie można spotkać na obszarach Bieszczad i Tatr. Jak czytamy na stronie Tatrzańskiego Parku Narodowego, gdy zauważymy na drodze niedźwiedzia, pod żadnym pozorem nie powinniśmy iść w jego stronę. Należy powoli wycofać się na bezpieczną odległość. Zwykle niedźwiedzie schodzą człowiekowi z drogi, jeśli jednak zwierzę zechce do nas podejść, nie należy uciekać, aby nie wzbudzić w nim agresji. W przypadku ewentualnego ataku należy położyć się na brzuchu, osłonić głowę rękami i udawać martwego. Jeśli mamy na sobie plecak, nie zdejmujmy go, gdyż może ochronić naszą skórę, jeśli niedźwiedź machnąłby łapą.

Więcej o: