Dni wolne od szkoły 2023. Będzie ich mniej niż w ubiegłym roku? Listopad przyniesie rozczarowanie

Dni wolne od szkoły 2023 to jeden z ważniejszych tematów w między uczniowskich rozmowach. Chociaż dopiero niedawno wrócili do szkolnych ław, to już z niecierpliwością wyglądają pierwszego długiego weekendu. Ten jednak dopiero w grudniu, bo z kalendarza dni wolnych wypada listopadowe święto. Narodowe Święto Niepodległości przypada w tym roku w sobotę.

Dni wolne od szkoły 2023 to bardzo ważna kwestia dla wszystkich uczniów, a także ich rodziców. Niestety końcówka roku nie jest zbyt łaskawa dla dzieci i młodzieży szkolnej, bo z ich kalendarza wypadają dwa ważne święta, które oznaczały dni wolne od zajęć. Tym razem na pierwszy długi weekend muszą poczekać aż do grudnia. Listopad przyniesie im niemałe rozczarowanie. Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Zapytaliśmy widzów, co uważają o „Zielonej granicy" od razu po seansie

Dni wolne od szkoły 2023 - kiedy pierwszy długi weekend?

Cztery tygodnie temu - 4 września 2023 roku - uczniowie wrócili do szkół. Przybyło im nowych zajęć i obowiązków, toteż nic dziwnego, że wyglądają już kolejnych dni wolnych od szkoły. Jednak wyjątkowo w tym roku będą musieli na nie nieco dłużej poczekać. Dlaczego? Z uczniowskiego kalendarza wypadają dwa święta, które będziemy obchodzić w sobotę. Chodzi oczywiście o Dzień Edukacji Narodowej i Święto Niepodległości.

W Dniu Nauczyciela, a więc 14 października z reguły nie odbywają się zajęcia dydaktyczne. W tym roku nie ma to jednak znaczenia, bo święto przypada w sobotę, a więc w weekend, który i tak jest czasem wolnym od nauki. Na jedyne wolne, jakie w niedługim czasie mogą liczyć uczniowie to 1 listopada, czyli uroczystość Wszystkich Świętych, która przypada w środę.

Kolejne święto obchodzone 11 listopada przypada także w sobotę, czyli również z tej okazji uczniowie nie będą mogli cieszyć się z dnia wolnego. Na chwilę odpoczynku od szkoły i nauki, muszą poczekać do końca grudnia.

Dni wolne od szkoły - harmonogram 

Zimowa przerwa świąteczna rozpocznie się 23 grudnia (sobota), a zakończy tydzień później, 31 grudnia (niedziela) 2023 roku. Warto przypomnieć, że dniem wolnym jest również 1 stycznia (Nowy Rok) i jest to poniedziałek. Oznacza to, że uczniowie po świętach wracają do szkoły dopiero 2 stycznia 2024 roku, czyli we wtorek.

Pozostałe dni wolne od szkoły w roku szkolnym 2023/2024 to:

  • 15 stycznia - 25 lutego 2024 - ferie zimowe,
  • 28 marca - 2 kwietnia (przerwa wielkanocna),
  • 1-3 maja (weekend majowy),
  • 7-9 maja - matury podstawowe (uczniowie z niższych klas średnich mają wolne);
  • 14-16 maja - egzamin ósmoklasisty (uczniowie z niższych klas szkoły podstawowej mają wolne),
  • 30 maja (Boże Ciało).
Więcej o: