"Pretensjonalne do bólu i zawsze będzie kojarzyć się z żoną piłkarza". RJP pozwala, ale rodzice go nie chcą

Na forach rodzicielskich źle się mówi o tym dziewczęcym imieniu i ma to odzwierciedlenie w corocznych rankingach. W roku 2022 zostało nadane zaledwie 17 razy, a w I połowie 2023 roku tylko 11. Mamy radzą wybrać polską wersję - Maryna. Uważają, że obco brzmiące imiona są passe.

Pochodzenie i znaczenie imienia Marina

Imię Marina pochodzi z języka łacińskiego i możemy je przetłumaczyć jako "morska". Największą popularnością cieszy się w Hiszpanii, Portugalii oraz we Włoszech. W Polsce wciąż zaliczane jest do najrzadziej nadawanych imion wśród dziewczynek.

Charakterystyka imienia

Od wczesnych lat Marina jest zaradna, pomysłowa i samodzielna. Nie lubi się zanadto zwierzać, dlatego też często stara się kontrolować swoje emocje, tak by nie generować niepotrzebnych pytań otoczenia. Nie potrzebuje porad, ani trzymania za rączkę - odważnie kroczy przez świat, a jeśli popełni jakieś błędy, szybko wyciąga z nich naukę. Jest raczej łagodna, cierpliwa i spokojna. Nie przepada za kłótniami, ale kiedy jej granice zostaną przekroczone, umie porządnie dać do słuchu i tupnąć nóżką. Stara się żyć w zgodzie ze sobą i swoimi zasadami. Im bardziej jej na czymś zależy, tym szybciej osiągnie swój cel. Nie lubi być ograniczana. Jest otwarta na poznawanie świata. Nie ważne czy bliskie otoczenie, czy najdalsze zakamarki- każda podróż i wycieczka działa na nią niezwykle inspirująco. Lubi się wyciszyć i pobyć od czasu do czasu sama, ale to przebywanie wśród bliskich i zwierząt daje jej najwięcej spełnienia i satysfakcji. 

Zobacz wideo Trenerka fitness zaprezentowała i wytłumaczyła ćwiczenia, które należy wykonywać po porodzie

Imieniny: 12 lutego, 18 lipca, 30 lipca, 11 listopada

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zdrobnienia: Marinka, Marunia, Marusia, Marinia, Maruszka, Marincia, Marusia, Mari

Predyspozycje zawodowe

Marina ma niezwykłą i rzadką umiejętność wysłuchania drugiego człowieka i dokładnego zrozumienia jego punktu widzenia. Potrafi także zakończyć spory i kłótnie, tak by każda ze stron znalazła zadowalający kompromis. Marina ma świetny gust i doskonałe wyczucie stylu. Dobrze się czuje w zawodach związanych z modą, pięknem i sztuką. Dzięki swojej pomysłowości i kreatywności jest również w stanie z powodzeniem otworzyć własny innowacyjny biznes. Śmiało może próbować swoich sił na takich stanowiskach, jak: dekoratorka wnętrz, stylistka, kosmetyczka, projektantka, artystka, modelka, piosenkarka, aktorka, menedżerka. 

Sławne imienniczki:

 • Marina Abramović - serbska artystka intermedialna
 • Marina Aleksandrowa - rosyjska aktorka
 • Marina Diamandis - walijska piosenkarka indierockowa
 • Marina Foïs - francuska aktorka
 • Marina Hands - francuska aktorka filmowa i teatralna
 • Marina Inoue - japońska aktorka głosowa i piosenkarka
 • Marina Joyce - angielska vlogerka
 • Marina Kaye - francuska piosenkarka
 • Marina Laswick - kanadyjska modelka i blogerka
 • Marina Łuczenko-Szczęsna - polska piosenkarka, kompozytorka i aktorka, żona piłkarza Wojciecha Szczęsnego
 • Marina Squerciati - amerykańska aktorka
 • Marina Vlady - francuska aktorka
Więcej o: