W ciągu dnia dla dziecka najważniejsze jest 9 minut i trzy momenty. "To zmienia wszystko"

Mama trojga dzieci dzieli się z internautami swoimi przemyśleniami na temat ważnych momentów dnia z perspektywy dziecka. Są takie trzy i każdy trwa kilka minut. Zachęca rodziców, żeby zwrócili na to uwagę.

Więcej tematów związanych z życiem rodzinnym na stronie Gazeta.pl

Na Instagramie, na koncie unitykidsco pojawiło się wzruszające nagranie, którego autorka - kanadyjska influencerka i mama trojga dzieci - wyjaśnia rodzicom, że dla ich dzieci szczególnie ważne w ciągu dnia są trzy momenty, każdy trwający około trzech minut. Kobieta wyjaśnia, o które momenty chodzi i pisze, jak najlepiej warto je spędzać. 

Zobacz wideo Jakie są problemy polskiej edukacji? "Każdy musi iść na korki" [SONDA]

Moment 1: Chwile po przebudzeniu

W poście czytamy: "Te pierwsze trzy minuty o poranku decydują o nastroju na cały dzień. Uściski, chichoty i pełen miłości poranek napędzają pozytywną energię!" Warto więc znaleźć na to kilka chwil. Pośpiech i poganianie dziecka od samego rana nie są niczym przyjemnym, wręcz stresują i psują humor.  Zarówno rodzicowi, jak i dziecku. Dobrze więc tak się zorganizować, żeby nie wstawać w panice na dźwięk budzika i nie ganiać w popłochu po domu, szykując się do wyjścia do pracy, szkoły, przedszkola.

 

Moment 2: Spotkanie po rozłące

"Spotkanie dłuższej rozłące (szkoła, praca, jak chcesz) - przywitaj swojego malucha ciepłem i uściskami. To jak naciśnięcie przycisku resetowania radości!" - czytamy w poście. Maluchy mają swoim rodzicom masę rzeczy do opowiedzenia: z kim się bawiły, jakie miały zajęcia etc. Chcą też wiedzieć, co rodzic robił w czasie, gdy go nie było. 

Moment 3: usypianie

"Słodkich snów. Ostatnie trzy minuty przed zaśnięciem są bezcenne. Przytulanie, pogawędki przed snem i „kocham cię" przypieczętowują dzień miłością i spokojem". To także czas na wspólne czytanie, planowanie aktywności kolejnego dnia, rozwiewanie dziecięcych wątpliwości i smutków. 

Ważne, żeby się nie spieszyć

Dzieci potrzebują uwagi i czasu. To najcenniejsze, co mogą im dać rodzice, a tego zwykle im brakuje. Jeśli chodzi o uwagę, to w wolnym czasie dzielą ją często między ekran telefonu i pociechę, a w przypadku drugiego - cóż... tego zwykle jest za mało. Warto jednak tak się zorganizować, żeby znaleźć zarówno czas, jak i niepodzielną uwagę dla dziecka, bo dzięki temu czuje się ważne i zauważone. Telefon niech zostanie na półce, telewizor nie musi być włączony. To znacznie ułatwi całą sytuację.

Więcej o: