Prawie nikt nie wie, że tak miała na imię siostra Dumbledore'a. W Polsce nadane 31 razy

To imię ma tak naprawdę 3 formy. Żadna z nich nie jest w Polsce zbyt popularna. Uznawane są za oryginalne i nieco wyszukane. Najczęściej nadawana jest forma, dobrze znana fanom "Harrego Pottera". Siostra Dumbledore'a to postać, o której niewiele wiadomo, ale ci, którzy bacznie zwracali uwagę na szczegóły, imię powinni pamiętać.

Pochodzenie i znaczenie imienia Ariana

Imię Ariana prawdopodobnie pochodzi z języka łacińskiego - Arianusem nazywano zwolennika arianizmu. Doktryna ta odrzucała istnienie Trójcy Świętej, uznając tylko istnienie Boga, dzięki któremu zrodził się jego Syn - Chrystus. Istnieją teorię, że imię Ariana jest inną wersją imienia Ariadna lub Arianna. Z języka greckiego "ari" oznacza "naj", a "adne" to "czysta", "święta", "szlachetna". Jak podaje gov.pl, w I połowie 2023 formę Arianna wybrało 13 rodziców, Ariadna 6, natomiast imię Ariana zostało nadane 31 dziewczynkom.

Charakterystyka imienia 

Ariana jest uznawana za osobę pełną łagodności spokoju. "Cicha woda" jak to mawiają, bo wbrew pozorom wiele w niej przebojowości, energii i chęci poznania świata i przeżycia ciekawych przygód. Już w dzieciństwie szybko zjednuje sobie sympatie otoczenia, a osiąganie kolejnych założonych celów, to tylko kwestia czasu. Zawsze dopnie swego, ale nigdy kosztem innych ludzi. Jest wrażliwa i chętna, by pomagać innym w każdej sytuacji. Ariana wyróżnia się swoim gustem, wyczuciem i stylem. Dba o siebie i zawsze potrafi odpowiednio zachować się w każdej sytuacji. Uwielbia, gdy w jej życiu trwa harmonia, a między pracą, pasjami, życiem towarzyskim i czasem dla siebie zachowana jest odpowiednia równowaga.

Zobacz wideo Czy z noworodkiem powinniśmy pójść do fizjoterapeuty? "W niektórych krajach te wizyty są obowiązkowe"

Imieniny: 8 marca, 18 września

Zdrobnienia: Arianka, Ariusia, Ariunia, Ariancia, Ari, Anka, Ancia, Aria, Ariuszka, Ariuncia, 

Predyspozycje zawodowe

Nie można odmówić Arianie bystrości, inteligencji i spostrzegawczości. Jest rozsądna i odpowiedzialna, ale wyznaje zasadę, że wszystko musi mieć swój czas. Bierze na siebie tylko tyle obowiązków, ilu jest w stanie sprostać i wykonać je należycie. Nie przepracowuje się. Uznaje, że zachowanie równowagi pomiędzy pracą a odpoczynkiem, jest niezbędne, by być odpowiednio zmotywowanym i efektywnym. Jeśli Ariana się już za coś bierze, można mieć pewność, że będzie to wykonane perfekcyjnie. Uznawana jest za ekspertkę w swojej branży. Nigdy jednak nie dąży "po trupach" do sławy i wielkiej kariery, ważniejsze są dla niej relacje ludzkie. Świetnie sprawdzi się na takich stanowiskach jak: pedagożka, psycholożka, nauczycielka, badaczka, inżynierka, trenerka, florystka, ogrodniczka, dekoratorka, projektantka, architektka, artystka, tancerka, aktorka. 

Sławne imienniczki:

 • Ariana Bagley - amerykańska aktorka i Youtuberka
 • Ariana Berlin - amerykańska gimnastyczka, tancerka i aktorka
 • Ariana Cooper - amerykańska modelka
 • Ariana DeBose - amerykańska modelka, piosenkarka i tancerka
 • Ariana Diamant - angielska modelka pochodzenia grecko-polskiego
 • Ariana Dugarte - modelka pochodząca z Wenezueli
 • Ariana Grande - amerykańska piosenkarka
 • Ariana Harwicz - argentyńska pisarka
 • Ariana James - kolumbijska modelka i gwiazda Instagrama
 • Ariana Madix - amerykańska aktorka
 • Ariana Omipi - nowozelandzka blogerka, znana z ogromnej metamorfozy swojej sylwetki
 • Ariana Richards - amerykańska aktorka dziecięca i malarka
 • Ariana Savalas - amerykańska piosenkarka
Więcej o: