Profesjonalnie usuwa wszy. Pokazała najgorszy przypadek u dziecka

Rachel Maroun z Sydney w Australii, profesjonalnie usuwa wszy. Te nietypową dziedziną zajmuje się od kilku lat i przez ten czas pomogła już ogromnej ilości dzieci i młodzieży, a także dorosłym, którzy nie byli w staniu usunąć pasożytów. W mediach społecznościowych dzieli się tajnikami swojej pracy i w jednym z ostatnich swoich filmów pokazała najgorszy przypadek, z jakim się zetknęła. Ostrzegamy. Te filmy są dla osób o mocnych nerwach.

Rachel jest nietypową fryzjerką, która nie układa wymyślnych fryzur, tylko zawodowo i profesjonalnie usuwa wszy. Obecnie prowadzi własną prywatną klinikę w Sydney, gdzie zdradza tajniki swojej pracy, pokazując i opowiadając, z jakimi trudnymi sytuacjami przyszło jej się zmierzyć, bo trafiają do niej osoby z różnych środowisk i domów. W jednym ze swoich filmów przyznała, że na głowie chłopca, którego przypadkiem się zajmowała, było więcej wszy, niż włosów. Natomiast usuwanie pasożytów z włosów innej dziewczynki zajęło jej prawie 9 godzin, jednak uśmiech dziecka jej wszystko wynagrodził. Rachel również zdradza odpowiedzi na pytania czego nie lubią wszy, co je odstrasza i przede wszystkim, co pomaga na swędzenie skóry? Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Morawiecki odniósł się do filmu Agnieszki Holland. "Szkaluje polski mundur"

Czego nie lubią wszy? Ta fryzjerka zna sekret

Wszawica to niestety częsty problem u małych dzieci, przez wielu utożsamiana jako choroba, która pojawia się u osób niedbających o higienę, jednak nie zawsze tak jest. Do zarażenia dochodzi, gdy zetkniemy się głową z włosami osoby zarażonej, a pasożyty te niestety atakują i rozprzestrzeniają się w tempie ekspresowym, powodując u większości osób bardzo nieprzyjemny świąd. Rachel Maroun, młoda fryzjerka z Sydney postanowiła raz na zawsze rozprawić się z mitami dotyczącymi wszy. W swoich filmikach opowiada nie tylko o nietypowej pracy, jako "profesjonalny usuwacz wszy", ale także zdradza sekrety na nurtujące większość osób pytania. Czego nie lubią wszy? Co odstrasza wszy? Jak je szybko usunąć? I przede wszystkim, co pomaga na swędzenie skóry?

Rachel lubi swoją pracę, jednak jak w każdej, zdążają się lepsze i gorsze momenty. W jednym ze swoich filmów pokazała najgorszy przypadek, z którym przyszło jej się zmierzyć. Do jej gabinetu trafiła dziewczynka, której cała głowa była właściwie jedną wielką raną. Skóra pogryziona przez wszy, we włosach pełno jajeczek i żyjących pasożytów, które podczas pracy spadały na kark, ramiona i nogi 13-letniej dziewczynki. Kobiecie udało się jednak oczyścić głowę dziewczynki, mimo że był to mozolny i długotrwały proces, który zajął jej bagatela prawie dziewięć godzin. Doświadczona fryzjerka pokazała narzędzie, które używa do usuwania wszy - specjalny gęsty grzebień, wykonany z metalu, którym przeczesuje pasmo po paśmie, a następnie używa specjalnej mieszanki chemicznej, która pomaga uporać się z wszawicą.

Co odstrasza wszy i jak je szybko usunąć?

"Kiedy zaczynałam, trwało to wieczność, ale teraz jestem dość wprawiona" - opowiada Rachel, wyjaśniając, że leczy głównie dzieci w wieku szkolnym. Kobieta zdradza również, że wszy nie lubią niektórych zapachów. Odstraszająco działa na nie zapachy: eukaliptus, lawenda, drzewo herbaciane, rozmaryn oraz mentol, które wykorzystuje się w domowych sposobach na wszawicę oraz w środkach odstraszających wszy.

Aby zabezpieczyć dziecko przed złapaniem wszy, warto również ciasno spinać włosy i używać preparatów odstraszających. I przede wszystkim - często sprawdzać głowę. Jeśli dziecko się nimi zarazi, trzeba szybko podjąć odpowiednie leczenie, aby szybko się ich pozbyć i zażegnać problem uporczywego swędzenia skóry. Innej, cudownej metody tu nie ma. "Gnidy trzeba po prostu mechanicznie usunąć. To jedyna metoda, żeby mieć pewność przerwania zarażenia. (…) inwestują czas i energię w niewłaściwe działania - jak opętani sprzątają domy, gotują pościel, ozonują pomieszczenia. Bez sensu, bo wszy nie żyją poza głową człowieka" - zaznacza Ewa Kopeć - pielęgniarka specjalizująca się w usuwaniu wszy, która również w jednym z artykułów na naszym portalu odniosła się do tego problemu.

Więcej o: