Życzenia urodzinowe po angielsku: naucz się składać życzenia swoim zagranicznym znajomym

Życzenia urodzinowe po angielsku, czyli co powiedzieć, w jaki sposób i czy są jakieś uniwersalne teksty? Oto kilka podpowiedzi

Życzenia urodzinowe po angielsku — warto umieć je składać!

Życzenia urodzinowe po angielsku to coś, co w dzisiejszych czasach często bywa nam potrzebne. Coraz więcej bowiem zdarza się sytuacji, w których mamy do czynienia z osobami innych narodowości. Kultura, handel i świat rozwijają się bardzo szybko, co powoduje, że ma się kontakt z coraz większą ilością osób obcej narodowości. To z kolei sprawia, że szuka się sposobów uniwersalnej komunikacji. Jednym z najbardziej popularnych języków jest angielski. Dlatego też najczęściej, najłatwiej jest się nim porozumieć czy to za granicą, czy też w Polsce z osobami z innych krajów. Warto więc dowiedzieć się, jak złożyć takie życzenia.

Wszystkiego najlepszego po angielsku, czyli prosto i szczerze

Zarówno życzenia urodzinowe, jak i każde inne, nie muszą być bardzo rozbudowane ani też trudne językowo. Przede wszystkim liczy się to, że pamięta się o osobie, której te życzenia będą składane. Drugą najważniejszą rzeczą jest to, aby były one składane od serca. Dlatego też istotne jest, by życzenia były szczere. Sformułowanie wszystkiego najlepszego po angielsku czy też w jakimkolwiek innym języku, będzie więc równie wartościowe jak życzenia, które są znacznie dłuższe, o ile mówione są z uczuciem. Wszystkiego najlepszego po angielsku to po prostu "Happy birthday".

Czego ludzie życzą po angielsku?

Tak samo jak w Polsce, tak i wszędzie indziej, życzenia mogą być bardzo różnorodne. Wszystko zależy od tego, w jakim stopniu znamy osoby, którym składamy życzenia oraz jakiego rodzaju więzi nas z nimi łączą. Dlatego też, jeśli nie znamy osoby, której będziemy składać życzenia, warto zaczerpnąć języka wśród znajomych i rodziny. Jako przykładowe, czego ludzie życzą po angielsku, można tutaj wymienić:

 • I wish you every happienes on your special day. - Życzę ci wszystkiego najlepszego w tym szczególnym dla ciebie, dniu.
 • Stay healthy and get all that you want. - Bądź zdrowy i abyś dostał wszystko, czego pragniesz.
 • Wishing nothing but love and happieness on your special day. - Nie życzę ci niczego innego niż miłość i szczęście w tym szczególnym dla ciebie, dniu.
Zobacz wideo Jakie są problemy polskiej edukacji? "Każdy musi iść na korki" [SONDA]

Mądre życzenia urodzinowe po angielsku

Przede wszystkim należy pamiętać, że wszystkie życzenia będą mądre, dobre i mile widziane, jeśli będą składane szczerze i od serca. Nie trzeba wymyślać trudnych cytatów, czy też kopiować z książek fragmentów wiersza. Oczywiście i takie życzenia będą mile widziane, jeśli osoba, której je składamy, lubi tego rodzaju treści. Jeśli zatem chodzi o mądre życzenia urodzinowe po angielsku, to przykładem takich mogą być:

 • You make life more fun and love for everyone you meet. Thanks for being you. - Wnosisz wiele radości i miłości w życie każdej napotkanej osoby. Dziękuję, że jesteś sobą.
 • You deserve everything happy. Wishing you that all year long. - Zasługujesz na wszelkie dobro. Życzę ci tego przez cały rok.
 • A birthday is like w new year and my wish for you, is a great year full of happiness and sunshine (Catherine Pulsifer) - Urodziny są jak nowy rok i moje życzenia dla ciebie to aby cały rok był wspaniały, pełen szczęścia i radości oraz słońca. (Catherine Pulsifer)
 • Every birthday is a gift. Every day is a gift (Aretha Franklin) - Każde urodziny są darem. Każdy dzień jest darem (Aretha Franklin).

Jakie jeszcze mogą być życzenia wszystkiego najlepszego z okazji urodzin po angielsku?

Klasyczne życzenia wszystkiego najlepszego z okazji urodzin po angielsku, po polsku, czy też w jakimkolwiek innym języku, są najczęściej spotykanymi. Widnieją na różnego rodzaju kartkach okolicznościowych, ponieważ są neutralne i mogą być złożone również osobom, których nie znamy dobrze. Jeśli chodzi o inne przykłady życzeń z okazji urodzin, to można to wskazać:

 • Have a great birthday. - Życzę ci wspaniałych urodzin.
 • Wish you all the best. - Życzę Ci wszystkiego najlepszego.
 • I wish you lots of luck and happiness. - Życzę ci dużo szczęścia i radości.
 • Special birthday wishes to sameone as special as you. - Niezwykłe życzenia urodzinowe dla kogoś tak niezwykłego jak ty.
 • May all your wishes come true. - Niech spełnią się wszystkie twoje marzenia.

Zobacz też: Jak uczyć dzieci angielskiego w domu?

Więcej o: