Niedźwiedzica z małymi stała przy drodze. Trudno uwierzyć, co zrobiła rodzina z dziećmi. "Żal na to patrzeć"

"Ci ludzie chcą chyba wygrać Nagrodę Darwina" brzmiał jeden z komentarzy pozostawionych pod nagraniem wrzuconym do sieci. Inni zastanawiają się, co zrobiłby rodzic, gdyby niedźwiedź zaczął biec w jego stronę? Dla dziecka mogło skończyć się to traumą do końca życia. I to w najlepszym przypadku.

Gdy dzieci pojawiają się na świecie, rodzice chcą nauczyć ich jak najwięcej. Chcą pokazać im jak najpiękniejsze rzeczy i dać tyle szczęścia, ile tylko zdołają. Organizują wycieczki, zajęcia pozalekcyjne, wyjazdy czy podróże. Pokazują im zarówno ten dalszy świat, jak i najbliższe otoczenie. A dzieci uczą ich patrzeć na świat z zupełnie innej perspektywy, niż robili to dotychczas. To świetne doświadczenie, niestety powoduje, że rodzice niekiedy wpadają na tak kuriozalne pomysły, że zapominają o odpowiedzialności i zapewnieniu bezpieczeństwa. Liczy się tylko sensacja i świetne zdjęcia. 

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl 

Zachowanie dorosłych, a zwłaszcza rodziny z dzieckiem okazało się skandaliczne

Do niewiarygodnych zachowań doszło na terenie popularnego Parku Narodowego Yellowstone. Na poboczu drogi zauważono wypoczywającą niedźwiedzicę z dwójką małych niedźwiadków. Dzikie zwierzęta zauważone na wolności budzą wiele ekscytacji wśród ludzi niemal na całym świecie. Tak też było i tym razem. Ludzie zatrzymywali samochody, wyglądali i robili zdjęcia. Jednak to rodzina z dzieckiem okazała się najbardziej bezmyślna. Czterech mężczyzn, w tym jeden z córką na ręku zaczęli biec jak najszybciej w stronę niedźwiedzi. Zapewne chcieli zobaczyć drapieżniki z bliska, na całe szczęście ich plan nie wypalił. Spłoszona rodzina niedźwiedzi uciekła dalej w zarośla, a mężczyznom oraz dziewczynce nic się nie stało. Jak widać nawet o tym nie pomyśleli, a mogło skończyć się różnie. 

"Uważam, że zachowałyby się słusznie, gdyby zaatakowały"

Zachowanie biegnących ludzi spotkało się z ogromną krytyką internautów. Ojciec z córką na rękach nie zważał na bezpieczeństwo i racjonalne zachowanie. Liczyło się tylko osiągnąć cel i zobaczyć niedźwiedzie z możliwie jak najmniejszej odległości. Tymczasem niedźwiedzica, gdyby tylko wyczuła zagrożenie dla swoich dzieci, mogła zachować się nieprzewidywalnie. To wcale nie musiało zakończyć się szczęśliwie. Pod filmikiem pojawiło się wiele negatywnych, żartobliwych oraz wyrażających zażenowanie komentarzy. 

Jak ludzie mogą się tak zachowywać, ja nie mogę tego pojąć.
Byliśmy świadkami takiego wydarzenia około 12 lat temu, kiedy odwiedziliśmy Yellowstone. Ludzie krzyczeli na swoje dzieci, żeby biegły w stronę mamy i młodych. POWARIOWALI
Na pierwszy rzut oka pomyślałem, że próbują w grupie odstraszyć niedźwiedzia i młode. Ale w życiu nie zrobiłbym tego, i na pewno nie z moimi dziećmi, a co jeśli niedźwiedź zacząłby biec w moją stronę.. 
Wiele rzeczy mogło tutaj pójść nie tak... 
Więcej o: