Rodzice dali 2,5-letniej córce aparat. Ostatnie zdjęcie zaskakuje i wzrusza najbardziej

Mama zastanawia się czy nie powtarzać takiej zabawy cyklicznie i czy nie zrobić z niej serii. To świetne doświadczenie, które nie tylko wiele mówi nam o naszym dziecku, ale i o tym czy relacje w rodzinie są poprawne.
Zobacz wideo Magda Pyznar o tym, co zmieniło się w jej życiu, gdy została mamą. "Jestem spokojniejsza, ale nie jestem typową matką Polką"

To, w jaki sposób dzieci patrzą na świat jest urocze i piękne. Dzięki nim widzimy proste rzeczy zupełnie inaczej niż zwykle. My, dorośli, często mamy już swoje doświadczenie, przekonania  i utarte stereotypy, w które wierzymy niekiedy nieświadomie. Dzieci pokazują nam, że zwykła codzienność i drobne rzeczy mogą sprawić ogrom radości. Dla nich świat jest prosty. Na wszystko znajdują odpowiedź i rozwiązanie. Dobrze jest czasem dać im trochę swobody i sprawdzić czego mogą nas nauczyć. 

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Rodzice dali córce telefon, a potem podziwiali efekty

Rodzice pochwalili się w sieci, tym co zrobiła ich 2,5-letnia córeczka. Dziewczynka dostała w swoje ręce telefon, po to, by sfotografować wszystko, co kocha. Udało jej się zrobić całkiem sporo zdjęć. Na pierwszym zdjęciu oczywiście znaleźli się rodzice. Na kolejnych był nuggets z kurczaka, młodsza siostra, ulubiona bajka, wujek ze swoim dzieckiem, kawałek arbuza, mama, cymbałki, scena z filmu "Potwory i spółka", ciocia, lewa stopa dziewczynki, ponownie jej siostra i ostatnie zdjęcie, na którym widniała urocza, roześmiana buzia samej autorki zdjęć. I to właśnie to ostatnie zdjęcie najbardziej wzruszyło komentujących.

 

"Dobra robota maluchu!"

Każde dziecko powinno mieć poczucie wyjątkowości. Powinno czuć, że jest warte miłości i kochane przez najbliższych. Dziecko nie musi być zapewniane, że będzie we wszystkim najlepsze, ale ważne żeby znało swoje mocne strony oraz miało świadomość, że jest wartościowe, takie jakie jest. Zdaniem internautów, ta dziewczynka wygląda właśnie na taką - pełną radości i poczucia szczęścia. Jak widać, niekiedy korzystanie z telefonu może nieść bardzo ciekawe doświadczenia. A pozwolenie dziecku na wykonanie takiego ćwiczenia/zabawy i poproszenie o zrobienie kilku zdjęć rzeczy lub ludzi, których kocha, może się okazać fajnym pomysłem. Powie nam wiele o naszym dziecku, a my już sami wyciągniemy dalsze wnioski.

Czy to nie piękne, jak dzieci widzą życie? Jest taki ciepły i miły i mały świat, który mają dla siebie. Pięknie.
Mój maluch dostał aparat cyfrowy. z okazji jej 3. urodzin w zeszłym miesiącu, tylko dla dzieci, nic drogiego, zrobiła zdjęcia karmy dla kotów, jej starszej siostry i mnie na toalecie, cóż...
Nigdy nie pozwól jej przestać kochać siebie... Łącznie z jej stopą!
Absolutnie uwielbiam to, że zrobiła sobie zdjęcie! Dobra robota maluchu!
Kocha swoją rodzinę i siebie!
Kiedyś na pewno będzie świetnym fotografem.
Więcej o: