Policja szuka nastolatków z tego wideo. Rodziców czeka kara. 3 tysiące złotych to dolna granica

Policja szuka nastolatków oraz ich rodziców z wideo, które zostało udostępnione w sieci. Chodzi o uszkodzenie mienia, a konkretnie siłownika bramy wjazdowej do jednego z osiedli na terenie Olsztyna. "Wartość strat wyceniono na 3 tysiące złotych" - czytamy w poście. Czy czwórka nastolatków, których zarejestrowały kamery monitoringu, zgłosi się na komendę policji i wyjaśni całe zajście?

Do uszkodzenia siłownika bramy wjazdowej do jednego z osiedli mieszkalnych w Olsztynie, doszło już jakiś czas temu. Było to 9 czerwca 2023 roku na jednym z olsztyńskich osiedli. Widać na nim nastolatków, którzy nie mogą otworzyć bramy. Szarpią, ciągną, mocują się, by w końcu odciągnąć ją na tyle mocno, aby przejść bramą na teren osiedla. Niestety uszkodzili oni siłownik na tyle mocno, że potrzebna jest wymiana. Szkodę będą musieli pokryć z własnej kieszeni, a raczej rodziców. Szuka ich policja, aby wyjaśnić okoliczności zdarzenia. Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Leon Myszkowski o aferze ze Szmajkowskim. "Ludzie nie myślą i robią komuś krzywdę"

Uszkodzili bramę i będą musieli zapłacić za szkodę. Pójdzie to z kieszeni rodziców

Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie wyjaśniają okoliczności uszkodzenia siłownika bramy wjazdowej do jednego z osiedli mieszkalnych na terenie miasta. Z nagrań udostępnionego monitoringu wynika, że szkoda miała miejsce 9 czerwca 2023 roku, a jej sprawcami jest czwórka nastolatków. Próbowali oni przejść na drugą stronę ogrodzenia, jednak przy tym uszkodzili bramę. Na krótkim nagraniu opublikowanym na facebook'owym profilu "Służby w akcji" dokładnie widać twarze dzieci. Szuka ich policja, aby wyjaśnić zaistniałe zdarzenie.

Drodzy rodzice nastolatków przedstawionych na poniższym filmie. Prosimy was o kontakt  z Komendą Miejskiej Policji w Olsztynie, osobiście lub pod nr tel.:, 47 73 138 32 lub 47 73 134 94. Wasze pociechy muszą odpowiedzieć na kilka pytań związanych uszkodzeniem siłownika bramy wjazdowej do jednego z osiedli na terenie Olsztyna

- czytamy w poście.

Szkoda została wyceniona na ok. 3 tysiące złotych. Jednak jest ona szacunkowa i może wzrosnąć. Brak kontaktu nastolatków i ich rodziców z policją w Olsztynie, może spowodować inne, znacznie poważniejsze konsekwencje. 

Za szkody wyrządzone przez dzieci (do 13. roku życia) odpowiadają w dużej mierze rodzice lub ich prawni opiekunowie, gdyż to prawo ich do tego zobowiązuje. Nieletni w wieku 13-18 lat posiadają ograniczoną zdolność do czynności prawnych, toteż mogą oni odpowiadać za szkody wyrządzone przez swoje działania. Jednak nie zawsze są w stanie np. pokryć naprawę. W takim wypadku poszkodowany może domagać się naprawienia szkody od rodziców lub opiekunów.

Więcej o: