Bliźnięta pierwszy raz wykąpano. Ludzie zachwyceni tym, co zrobiły

Nowo narodzone bliźniaki rozczuliły internautów. To naprawdę urocze nagranie, które poprawi wam humor!

Więź rodzeństwa najsilniejsza i najpiękniejsza

Uroczy film przedstawiający nowonarodzone bliźniaki przytulone do siebie podczas kąpieli stał się hitem w sieci. Nagranie pochodzi sprzed kilku lat. Wówczas w ciągu zaledwie tygodnia obejrzano je ponad sześć milionów razy. Czasem dobrze wrócić nawet do starszych nagrań. Szczególnie, kiedy rozczulają i przypominają o tym, co naprawdę ważne. A w tym wypadku ważna jest niesamowita więź rodzeństwa!

- Bliźniaki na filmie, chłopiec i dziewczynka, miały zaledwie kilka dni, kiedy doświadczyły kąpieli – powiedziała Sonia Rochel, położona, w rozmowie z TODAY Moms. Ich matka odmówiła ujawnienia ich nazwisk, ale zgodziła się na udostępnienie wizerunku. I całe szczęście, bo wideo naprawdę roztapia serca.

Na nagraniu noworodki wydają się przytulać, gdy pielęgniarka i położona Sonia Rochel kąpie je razem. Ekspertka stosuje technikę, która ma przypominać dzieciom nieco życie w łonie matki. Technika ta, zwana Thalasso Baby Bath, została wynaleziona właśnie przez przez Rochel i polega na delikatnym polewaniu strumieniem wody na twarze noworodków. Maluchy na nagraniu mają zaledwie kilka dni. Wspólna kąpiel to dla nich swego rodzaju „powrót" do dobrze znanego środowiska, jakim jest łono matki. Dzieci wydają się szczęśliwe, spokojne. Delikatnie przytulają się i widać, że czerpią z całej kąpieli ogromnie wiele przyjemności.

Technika kąpieli

Sonia Rochel przez wiele, wiele lat pracowała jako położona w Paryżu. Ponadto sama jest babcią sześciorga wnucząt. Obserwowała najmniejsze dzieci zaraz po porodzie. Wpadła na pomysł tej innowacyjnej techniki kąpieli, gdy sama brała prysznic i uświadomiła sobie, jak przyjemnym jest spryskanie twarzy wodą. Oczywiście delikatnie! Wypróbowała tę technikę na noworodkach i zauważyła, że ??powoduje ona, że dzieci zaczynają się  poruszać w podobny sposób, jak w łonie matki.

Rochel twierdzi, że tę technikę należy stosować wyłącznie u dzieci młodszych niż dwa miesiące. Ekspertka podkreśla też, że rodzice nie powinni próbować jej w domu.

Więcej o: