O krok od dramatu! Kobieta potrzebowała dodatkowych wrażeń prowadząc wózek z niemowlakiem. Posypał się hejt

Macierzyństwo wyzwala w kobietach wiele kreatywności. Pomysłami zadziwiają nie tylko bliskich, ale i same siebie. Niestety nie wszystkie są godne naśladowania i rozsądne. Jedna niemądra decyzja, a konsekwencje mogą być ponoszone miesiącami.
Zobacz wideo Co powinna zawierać domowa apteczka?

Mówi się, że macierzyństwo pozwala spojrzeć na siebie samą od zupełnie innej strony. Bycie mamą to zupełnie nowy etap w naszym życiu. Patrzymy na siebie z zupełnie innej perspektywy. Odkrywamy w sobie wiele pokładów cierpliwości, empatii, spokoju i ogrom kreatywności. Im dziecko staje się starsze, tym więcej w naszej głowie pomysłów. Potwierdza to wiele kobiet. Często to właśnie to macierzyńska codzienność i stawianie czoła rodzicielskim problemom, sprawia, że kobieta odkrywa w sobie swoje zawodowe powołanie i spełnia się zawodowo.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zwykły spacer z wózkiem, był dla kobiety zbyt nudny

Niestety kreatywność i pomysłowość nie zawsze idą w takim kierunku, w jakim powinny. Pewien filmik, niedawno opublikowany na Instagramie jest tego doskonałym przykładem. Nie trwa długo, ale wystarczająco, by stwierdzić, że osoba, która odegrała w nim główną rolę, nie wykazała się rozsądkiem. Widzimy jak młoda kobieta pcha na dworze niemowlęcy wózek typu gondola. I nie byłoby w tym nic dziwnego, przecież każdy z nas widział nie jeden już raz kobietę spacerującą z własnym dzieckiem. Tym razem jednak kobieta korzystała z deskorolki elektrycznej. Nie trzeba było długo czekać, by już za chwilę zobaczyć spektakularny upadek. Przewrócił się również cały wózek, a kobiecie i dziecku ruszyli na pomoc przypadkowi przechodnie. 

 

"Matki nie muszą być świetne we wszystkim"

To nie pierwszy taki przypadek, gdy kobieta wykazuje się małą wyobraźnią. Kobieta z noworodkiem w chuście, jadąca na hulajnodze po mieście. Kobieta w ciąży jadąca na podobnej elektrycznej deskorolce, co wspomniana wyżej kobieta. Kobieta w ciąży na rolkach. To wszystko przykłady sytuacji, które wydarzyły się naprawdę i mogły być tragiczne w skutkach. W wielu krajach widok kobiety w ciąży uprawiającej sport czy jadącej na rowerze to norma. Jeśli lekarz nie ma nic przeciwko aktywności w ciąży to doskonale, skorzysta na tym zarówno mama, jak i nienarodzone jeszcze dziecko. Ale powyższe przykłady zachowań są skrajnie niebezpieczne i wystarczy sekunda, by później długo ponosić konsekwencje.

Więcej o: