Dziecko ma zatkany nos i zatoki? Nacisk na te trzy punkty może znacznie wspomóc leczenie infekcji

Rodzicu, czy twoje dziecko często ma zatkany nos albo zatoki i nie wiesz, jak maluchowi ulżyć, to mamy coś dla ciebie. Uciskaj pociesze te trzy punkty na ciele, a dojdzie do zdrowia szybciej, niż myślisz. Nie wierzysz? Sprawdź koniecznie!
Zobacz wideo Kaszel u dziecka - czy zawsze oznacza coś poważnego?

Początek okresu jesienno - zimowego to nie tylko powrót do szkół czy przedszkoli, ale także powrót dziecięcych infekcji, zwłaszcza kataru i zatkanych zatok. To męczące zarówno dla chorych szkrabów, jak i ich rodziców, którzy szukają sposobów, aby ulżyć pociechom. Kupują różne spraye, syropy czy robią inhalacje, ale jest też prostszy i całkowicie darmowy sposób - uciskanie odpowiednich miejsc na ciele, o czym mówi Anna Stoitsi w jednym ze swoich filmików na TikToku. 

Naciskaj te trzy punkty na ciele, aby ulżyć dziecku. To pomoże w leczeniu kataru i zatok

Jak tłumaczy Anna Stoitsi (@ania_stoitsi) z TikTokowego kanału Przywracanie Zdrowia!, aby pomóc dziecku w walce z katarem bądź zatkanymi zatokami wystarczy uciskać sześć punktów na twarzy malucha:

  • nad brwiami i zarazem centralnie nad źrenicą,
  • na policzkach, między kością jarzmową a szczękową,
  • przy nozdrzach i kości sitowej.

Podane punkty należy uciskać w parach trzy razy dziennie trzy razy podrząd i za każdym powtórzeniem odliczając do trzech

Uciskanie punktów na ciele pomaga w chorobie. Internauci potwierdzają skuteczność

Zaprezentowana przez Annę Stoitsi metoda radzenia sobie z zatkanym nosem bądź zatokami została przetestowana przez internautów, którzy potwierdzają skuteczność. "Super, u mnie działa. Codziennie używam kropli do nosa kilka razy dziennie. Dzięki tej metodzie nie muszę aż tak często psikać do nosa. Dziękuję", "Wcześniejszy sposób, jaki widziałem u pani, nie zadziałał, ale ten działa" - pisali w komentarzach pod nagraniem użytkownicy platformy. Więcej ciekawych artykułów o dzieciach znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: