Elon Musk doczekał się jedenastego dziecka. Jego imię ma muzyczne skojarzenie i będzie miał łatwiej niż pierworodny syn

Elon Musk jakiś czas temu powitał na świecie swoje jedenaste dziecko. Wraz z matką chłopca miliarder utrzymywał fakt jego narodzin w wielkiej tajemnicy. 52-latek i tym razem postawił na ekscentryczne imię dla pociechy.

Więcej tematów związanych z życiem rodzinnym na stronie Gazeta.pl

Elon Musk pochodzi z południowej Afryki, jednak mieszka i pracuje w USA. Jego majątek przekroczył już 250 miliardów dolarów. Jest właścicielem m.in. Tesli oraz Space X i ojcem 11 dzieci, które ma z różnymi kobietami. Ekscentryczny miliarder swego czasu stwierdził, że na świecie rodzi się za mało pociech, ale według niego powinni się na nie decydować wyłącznie ludzie inteligentni, z "dobrymi" genami. Swoją liczną gromadką daje dowód tego, co myśli o swoim intelekcie.

Zobacz wideo Jakie zachowania naszego niemowlaka powinny nas zaniepokoić? "Płacz przy piersi może być takim zachowaniem"

Narodziny dziecka rodzice trzymali w tajemnicy

12 września miała miejsce premiera biografii Muska autorstwa znanego pisarza i biografa - Waltera Isaacsona. W The New York Times opublikowano już recenzję książki i to z niej właśnie dowiadujemy się, że Musk i Claire Boucher - kanadyjska piosenkarka i kompozytorka, niedawno doczekali się trzeciego dziecka. Narodziny chłopca utrzymywano w tajemnicy, nie wiadomo też, kiedy dokładnie przyszedł na świat. Wiadomo jednak, jakie imię wybrali dla niego rodzice. 

Elon Musk wybiera oryginalne imiona dla dzieci

Miliarder i Claire Boucher kilkukrotnie rozstawali się i do siebie wracali, nie wiadomo dkładnie, jaka jest aktualnie relacja między nimi. Zawsze byli jednak zgodni co do tego, że ich pociechy powinny mieć wymyślne i intrygujące imiona. Tym sposobem najmłodsze dziecko Muska otrzymało imię Techno Mechanicus, w skrócie "Tau". Pierwszy syn pary otrzymał zaskakujące imię: X Æ A-12 (później zmienili na X Æ A-XII). Córka, którą parze urodziła surogatka, dostała z kolei nieco łatwiejsze do wymówienia imię: Exa Dark Sideræl.

Warto mieć to na uwadze

Niektórzy rodzice, wybierając imię dla swojej pociechy, starają się, żeby było oryginalne, ciekawie brzmiące, nawiązujące do kogoś lub czegoś dla nich ważnego. Zapominają, że ich dziecko, w przyszłości może mieć z tego powodu wiele problemów. Na przykład w przedszkolu lub szkole inne dzieci będą żartowały z zaskakująco brzmiącego imienia, nauczyciele będą je przekręcać etc. Warto więc mieć na uwadze dobro dziecka, nie tylko własne upodobania.

Więcej o: