Władysław to imię męskie pochodzenia słowiańskiego. Pochodzi od słów "włodzi" i "slaw" i oznacza "ten, który zawładnął sławą". To w zasadzie czeska forma imienia, które w języku polskim miało postać Włodzisław i tak też brzmiało w XIV i XV w. Znane głównie rodach dynastycznych Piastów i Jagiellonów, także w Czechach i na Węgrzech. Dopiero od XVI wieku nadawane również poza rodzina panującą.
Zgodnie ze znaczeniem swojego imienia, Władysław często wyróżnia się pewnością siebie, odwagą i walecznością. Ma swoje zasady i pilnie ich przestrzega. Posiada wiele licznych talentów i zdolności, ale nie skupia się na nich, by odnieść sławę. Wszystko co w życiu robi, jest po to, by czuł przede wszystkim słuszność, radość i satysfakcję. Bardzo szybko zyskuje zaufanie i sympatię innych i bardzo się z tego cieszy, bo uwielbia spędzać czas w towarzystwie. Doskonały z niego gawędziarz, ma talent do opowiadania ciekawych historii. Ale nie przepada za mówieniem o sobie samym. Nieco z niego skryty i nieśmiały typ, jeśli chodzi o sprawy prywatne. Nie potrafi obojętnie przejść obok krzywdy ludzi lub zwierząt. Pomaga bez zawahania, nawet jeśli miałoby się to odbyć jego kosztem. Zwykle trzyma nerwy na wodzy, unika konfliktowych sytuacji. Jego wielka wyobraźnia i ogromna kreatywność, potrafią sprawić, że Włodzimierz przeżywa ciekawe przygody i zbiera wyjątkowe doświadczenia w swoim życiu. Nieświadomie często staje się inspiracją dla innych. Stawiany za wzór godny naśladowania.
Imieniny: 4 maja, 12 czerwca, 30 czerwca, 25 września
Więcej interesujących treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl
Zdrobnienia: Władysławek, Właduszek, Władzio, Władziu, Władek, Władcio, Władciu, Władziś, Władzik, Władziń, Sławek, Sławcio, Sławciu
Włodzimierz to taki typ człowieka, który bez znaczenia jakie stanowisko zajmuje w pracy jest bardzo szanowany i lubiany przez współpracowników. Dba o to, żeby zawsze postępować słusznie i odpowiedzialnie, z szacunkiem i życzliwością traktując każdego, kto mu towarzyszy. Wykazuje się solidnością, wytrwałością i pracowitością. Nie zawsze zależy mu na sławie i zasługach, jednak jego czyny, postawa i zachowanie skutecznie prowadzą go po drabinie sukcesu. Jeśli czegoś nie wie, nie udaje, ale znajduje czas, by swoją wiedzę uzupełnić i udoskonalić. Sprawdza się zarówno na stanowiskach samodzielnych czy kierowniczych, jak i pracując ramię w ramię, w grupie. Włodzimierz z powodzeniem może swoich sił próbować w takich zawodach jak: dziennikarz, logistyk, reporter, przewodnik, prawnik, lekarz, architekt, malarz, przedsiębiorca, poeta, prawnik, nauczyciel, terapeuta, aktor, kierownik, żołnierz, policjant.