Nowa funkcja na Facebooku, którą rodzice pokochają. "Wreszcie!"

Meta wprowadza środki bezpieczeństwa w Messengerze. Zmiany zostały ogłoszone podczas Szczytu Bezpieczeństwa Młodzieży w Singapurze. Aplikacja ma się stać bezpieczniejsza dla nastolatków.

Idą zmiany

- Jeśli chodzi o młodych ludzi, zawsze zadajemy sobie pytanie: «Jak naprawdę możemy pomóc im budować odpowiedzialne relacje?» – powiedziała Antigone Davis, globalna dyrektor ds. bezpieczeństwa w Meta, w rozmowie z serwisem honey.nine.com.au. Meta wprowadza możliwość nadzoru rodzicielskiego, który skoncentruje się na ustawieniach prywatności i bezpieczeństwa młodego użytkownika. Umożliwi rodzicom i opiekunom ciągłe informowanie o zmianach.

Nastolatki mogą połączyć swoje konto z kontem rodzica lub opiekuna. Dzięki temu ci zostaną powiadomione, gdy zmieni się lista kontaktów młodego użytkownika na Messengerze lub gdy ich nastolatek kogoś zgłosi. Rodzice mają teraz także możliwość sprawdzenia, kto może wysyłać wiadomości do ich dzieci i kto może przeglądać ich historie w Messengerze. - Musimy wspierać nie tylko dziecko lub młodą osobę, ale chcemy być w stanie wspierać rodzica lub opiekuna, który bierze za to dziecko odpowiedzialność – mówiła Davis.

Zobacz wideo Szalina Malina wspomina czasy podstawówki: Mama założyła mi Facebooka

Rozmawiajmy z dziećmi

Sześć lat temu gigant mediów społecznościowych uruchomił aplikację Messenger Kids skierowaną do dzieci poniżej 13. roku życia, które zgodnie z zasadami Facebooka, nie mogą jeszcze posiadać własnego konta. Aplikacja jest w 100 proc. kontrolowana przez dorosłego użytkownika, a dzieci nie mogą dodawać własnych znajomych ani usuwać wiadomości. Meta oferuje szeroką gamę narzędzi nadzoru rodzicielskiego dostępnych na różnych platformach, w tym na Facebooku i Instagramie.

- W tej chwili dysponujemy ponad 30 narzędziami, które pozwalają wspierać młodych ludzi i ich rodziców  – wyjaśnia globalna dyrektor ds. bezpieczeństwa w Meta. Teraz jeszcze bardziej koncentrują się a Messegerze. - Meta ma nadzieję włączyć rodziców i opiekunów do społecznościowych doświadczeń ich nastolatków, aby zapewnić im bezpieczeństwo.

Myślę, że ludzie często myślą, że nastolatki nie chcą, aby ich rodzice angażowali się w ich życie w Internecie. Ale odkryliśmy, że nastolatki to robią i szukają odpowiedniego miejsca, gdzie tylko mogą" – mówi Davis.

- Naprawdę zachęcam rodziców, aby zaczęli rozmawiać ze swoimi dziećmi w wieku znacznie młodszym niż 13 lat – sugeruje i dodaje: - Poinformuj ich, że ważne jest dla ciebie, aby jeśli mają telefon, używali go w sposób odpowiedzialny, aby znaleźli czas na przebywanie ze znajomymi i wychodzenie na zewnątrz, a nie tylko komunikowanie się ze znajomymi w Internecie. To niedobrze, gdy zaczynasz rozmawiać o swoich oczekiwaniach, kiedy dziecko ma 13 lat i wchodzi w fazę, w której przewraca oczami.

Meta prowadzi także Centrum Rodzinne, które zapewnia rodzicom i opiekunom specjalistyczne porady ekspertów na temat tego, jak zapewnić dzieciom bezpieczeństwo w Internecie.

Więcej o: