Strzały podczas lekcji WF-u w Ciechanowie. Dwoje nastolatków jest rannych

Na lekcji wychowania fizycznego w jednym z zespołów szkół średnich w Ciechanowie padły strzały. Nieznany sprawca użył najprawdopodobniej broni pneumatycznej. Dwie osoby zostały poszkodowane. Policja bada okoliczności zdarzenia.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Zobacz wideo Czy polskie szkoły powinny uczyć obsługi broni? Pytamy posłankę Dziemianowicz-Bąk

Strzały podczas lekcji WF-u. Trwają poszukiwania sprawcy

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w czwartek koło południa na boisku szkolnym należącym do jednej z ciechanowskich szkół średnich. Nieustalony sprawca ostrzelał dwoje nastolatków podczas lekcji wychowania fizycznego. Napastnik użył najprawdopodobniej broni pneumatycznej. Poszkodowana została 16-letnia dziewczyna i jej 15-letni kolega. Na szczęście obrażenia nie są poważne, a nastolatkowie mają jedynie zdarty naskórek. Żadne z nich nie wymagało interwencji lekarzy. 

- Otrzymaliśmy zgłoszenie, że na terenie boiska szkoły doszło do ostrzelania z nieznanego przedmiotu - powiedziała Magda Zarembska, rzeczniczka ciechanowskiej policji w rozmowie z tvn24.pl i dodała, że "niegroźnie ranna została dwójka uczniów: 16-latka i 15-latek, którzy ze zdartym naskórkiem i zaczerwienieniami nie wymagali interwencji lekarzy". 

Policja obecnie ustala okoliczności zdarzenia, przesłuchuje świadków i poszukuje sprawcy. Wkrótce ma także zostać zabezpieczony monitoring w szkole, który powinien ostatecznie wyjaśnić, co działo się podczas lekcji WF w Ciechanowie. 

Więcej o: