Pies tylko czekał, aż będzie mógł podejść do trojaczków. Rodzice przyłapali go w najgorszym momencie

Rodzice bardzo obawiali się tego, jak pies przyjmie trojaczki w domu. Nie mieli pojęcia, jak zachowa się na pierwszym spotkaniu, tym bardziej, że nigdy nie miał do czynienia z dziećmi. Jedno jest pewne - zaskoczył ich zupełnie.
Zobacz wideo Jak rozpoznać, że nasze dziecko ma zaburzenia rozwojowe, takie jak ADHD, czy autyzm? Te objawy powinny dać nam do myślenia

Psy to nie tylko czworonożni przyjaciele człowieka, ale również doskonali opiekunowie, towarzysze przygód i najwięksi powiernicy wszelkich tajemnic. O psach i ich odwadze oraz trosce o drugiego człowieka można by dużo pisać. Wielu dorosłych decyduje się najpierw na posiadanie psa, zanim podejmą decyzję o dziecku. Tak było w przypadku pewnej rodziny, która najpierw do swojego domu przyprowadziła psa rasy goldendoodle o imieniu Sunny. Szybko się zadomowiła i zaskarbiła serca właścicieli, po pewnym czasie jednak zaczęli się obawiać, jak psiak zareaguje na pojawienie się nowych członków rodziny.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Psy już niejednokrotnie udowodniły, że są doskonałymi opiekunami, zwłaszcza wobec najmłodsze

Gdy właściciele psa wrócili do domu z trzema fotelikami, obawiali się jaka będzie reakcja psa. Nigdy nie da się przewidzieć reakcji zwierząt, mają swój instynkt i zachowują się tak, jak im podpowiada. Zdarzają się sytuacje, gdy zwierzaki nie tolerują dzieci. Gdy nagle pojawiają się w domu, czują się zagrożone. Są przypadki, gdy źle reagują na ich płacz lub zapach. W przypadku tego psa rasy goldedoodle nic się takiego nie stało. Gdy rodzice zostawili dzieci na łóżku i na chwilę wyszli, pies natychmiast skorzystał z okazji, a następnie wykonał niezwykłą rzecz - podszedł do każdego z dzieci i pocałował je. Zrobił to niezwykle delikatnie, by nie zakłócić ich spokoju. Lauren, mama trojaczków, wyjaśnia, że jak zobaczyli to raz pierwszy, nieco się przestraszyli, wyglądało to, jakby psiak miał złe zamiary. Jednak pies za każdym razem był delikatny i nie dał im nigdy żadnego powodu, by czuli się zaniepokojeni. 

 

"Te psy doskonale zdają sobie sprawę, z tego jak należy zachowywać się przy noworodkach"

Od tamtego momentu Sunny często czuwa nad maluszkami, nawet wtedy gdy ucinają sobie drzemkę. Co rano pies podchodzi do dzieci i z każdym się wita, robiąc to niezwykle delikatnie i z wyczuciem. Wielu lekarzy potwierdza, że czworonogi mają korzystny wpływ na dzieci. Wzmacniają ich odporność, uczą empatii i odpowiedzialności. O rasie goldendoodle mówi się, że to łagodna i hipoalergiczna rasa. Wielu potwierdza jego łagodność, ale niestety informacje o tym, że ich sierść nie uczula, są mitem. Rasa nie jest jeszcze do końca znana i zbadana. Na stronie swiatzwierzat.pl możemy przeczytać, że: te psy to hybryda powstała ze skrzyżowania ze sobą dwóch popularnych ras psów - golden retrievera i pudla standardowego, która nie ma jeszcze oficjalnego wzorca. Pierwszy przedstawiciel tej rasy został wyhodowany w latach 90. XX wieku w Stanach Zjednoczonych i od tego czasu zyskał popularność na całym świecie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.