Odkryła, że partner nazwał ich dziecko imieniem byłej. "Poczułam się upokorzona"

Rodzicom często jest ciężko wybrać idealne imię dla swojej pociechy. Niektórzy nazywają dzieci po swoich przodkach, znanych osobowościach, ulubionych aktorach. Są też tacy, którzy wybierają imiona... swoich byłych.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na Gazeta.pl
Wybór imienia dla dziecka jest często jednym z trudniejszych w życiu rodziców. Niektórzy przez wiele miesięcy nie mogą się zdecydować. Są osoby, które wybierają popularne imiona i tacy, którzy szukają tych bardzo oryginalnych. Często rodzice nazywają swoje dzieci imionami przodków, ulubionych gwiazd itp.

Zobacz wideo Szukasz imienia dla dziecka? Nie popełnij tych błędów

The Sun opisał historię kobiety, która dowiedziała się, że jej ukochany nazwał ich córkę... imieniem swojej byłej. Było to dla niej wstrząsające i nie wie, co ma o tym myśleć. Mama dziewczynki napisała podcastu Girls Overheard i ujawniła, jak bardzo czuje się pokrzywdzona całą sytuacją.

Moja mała dziewczynka ma pięć miesięcy i bardzo nietypowe imię, wybrane przez mojego partnera, gdy tylko dowiedzieliśmy się, że będziemy mieli dziewczynkę. To podwójne imię i nigdy wcześniej o nim nie słyszałam.

- opowiada kobieta. Nie przyszło jej jednak do głowy, by zapytać partnera skąd pomysł, by tak właśnie nazwać dziecko. A szkoda, bowiem wtedy może zdecydowałaby się na inne imię.

Podczas jednej z imprez zakrapianych alkoholem prawda wyszła na jaw, a okazała się dla kobiety więcej niż szokująca

Jego pijana przyjaciółka zaczęła mi opowiadać, jak była zszokowana wyborem imienia, biorąc pod uwagę, że było to imię jego dawnej dziewczyny.

- mówi mama dziewczynki. Informacja nią wstrząsnęła, nie mogła uwierzyć, że partner zrobił jej coś takiego. Czuła się zawstydzona i upokorzona. Poprosiła go o wyjaśnienia.

Przyznał, że podobało mu się to imię i że było to imię jego dawnej dziewczyny, ale mówi, że nie były one poważne, a on po prostu je lubił i chciał go użyć.

- opowiada. Nie jest chyba do końca przekonana do tych wyjaśnień.

NiemowlęNiemowlę shutterstock.com/Alina Troeva

Internauci, którzy poznali jej historię, są oburzeni, tym, jak postąpił z nią ojciec dziecka. Wiele osób zaczęło namawiać, by zdecydowała się zmienić imię córki. Niektórzy radzili także, by poważnie zastanowiła się nad swoim związkiem i jego przyszłością.

Po prostu umarłabym z wściekłości. Ta świadomość, że jest to rzadkie i wszyscy wiedzą, skąd się wzięło...

- stwierdziła jedna z komentujących. "Mój były chciał to zrobić z naszą córką. Dowiedziałam się, że to jego ex i natychmiast odmówiłam", "Uwielbiam imię mojego byłego partnera, ale NIGDY bym go nie używała", "O nie, do diabła. Zmieniłabym imię dziecka i uciekła na wzgórza przed tym facetem" - pisali też inni.

Nie wiadomo niestety, jak zakończyła się ta historia i czy kobieta faktycznie zdecydowała się podjąć jakieś radykalne kroki, czy może postanowiła spróbować zaakceptować sytuację, w której się znalazła.

Więcej o:
Copyright © Agora SA